Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa również w Tychach.

Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaOd września w całej Polsce będzie realizowany program „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. To interaktywne narzędzie, umożliwi zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji.

Mapa pomoże również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policjanci będą weryfikować sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, zostają wprowadzone na mapę. Mapa zagrożeń to swoista platforma wymiany informacji, przy pomocy której obywatel, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, dzieli się z Policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach. Chodzi o zaproszenie społeczeństwa do współpracy z Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa, jednakże w razie potrzeby pilnej interwencji Policji należy zawsze korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

W czasie pilotażu na terenie garnizonów: podlaskiego, pomorskiego i stołecznego z mapy skorzystało ponad 35 tys. użytkowników i odnotowano ponad 86 tys. odsłon aplikacji oraz otrzymano ponad 6 tys. zgłoszeń od obywateli. Dotyczyły one najczęściej spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz wykroczeń w ruchu drogowym.

„..Cały czas trwają prace nad udoskonalaniem nowego narzędzia, jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Wprowadzamy jeszcze drobne korekty i zakładamy, że pomiędzy 1 a 10 września program ruszy w całej Polsce…” – zapowiedział Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA. Wiceminister podkreślił również, że program jest jednym z elementów „pracy Policji bliżej ludzi i z ludźmi”.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/