Potańcówka na zakończenie wakacji.

potańcówka w muzeumMuzeum Miejskie w Tychach kończy wakacje z przytupem i zaprasza wszystkich chętnych do udziału w potańcówce. Impreza odbędzie się w piątek, 26 sierpnia w godzinach od 18.30 do 21.00. Jeśli pogoda dopisze tańczyć będzie można na placu Baczyńskiego. Jeśli natomiast padać będzie deszcz – potańcówka przeniesie się do przestrzeni Dawnej Młótowni (ul. Katowicka 9).
Potańcówce w klimatach miejsko-wiejskich towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Do tańca zagra zespół Ludzie szerokiego pola. Repertuar kapeli stanowią melodie ludowe pochodzące z całej Polski – od Łowicza po Biłgoraj, od Chorzowa do Radomia. Usłyszymy oberki, mazurki, kujawiaki, polki ale również tańce miejskie, fokstroty, tanga, walczyki. Do tańca na skrzypcach zagra i zaśpiewa Karo Przewłoka, na bębenku i skrzypcach zagra Iza Kozak, na
basach i barabanie – Olo Mateja, a na akordeonie i trąbce – Andrzej Teofil.
Nie zabraknie wywijasów, wirowańców, świetnej muzyki, tańców i dobrej zabawy. Na miejscu tanecznego wsparcia przez cały czas trwania imprezy udzielać będzie instruktor tańca. Do tańczących będzie więc można dołączyć w każdym momencie. Chętni do udziału dla wygody mogą ubrać buty na płaskiej podeszwie. Panie natomiast zachęcamy do ubrania spódnic lub sukienek.
Udział w potańcówce jest darmowy, a zaproszeni są wszyscy – młodsi i starsi, od lat tańczący, jak i początkujący.
Organizator:
Muzeum Miejskie w Tychach
pl. Wolności 1, Tychy
Dodatkowych informacji udziela:
Iga Fedak, Dział Etnologii
32 327 18 20 – 22, wew. 24
i.fedak@muzeum.tychy.pl