Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro: Karolina Naja ma szanse na medal.

Karolina-NajaJuż za cztery dni ruszają Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeirio. Wystąpi w nich Karolina Naja, która może sięgnąć po medal.

26-letnia Karolina Naja to wychowanka MOSM Tychy. Jednak jej talent rozwinął się w Gorzowie pod okiem trenera Marka Zachary. Ma za sobą kilka medali na ważnych imprezach z mistrzostwami świata i Europy włącznie. Wielki sukces odniosła podczas igrzysk w Londynie. Tam w K-2 na 500 m razem z Beatą Mikołajczyk wywalczyła brązowy medal. Przez cztery lata jakie upłynęły od Londyny nie schodziła z tak zwanego topu, czego dowodem są miejsca na podium w mistrzostwach świata i Europy. W Rio Naja popłynie na tym samym dystansie, także w K-4 na 500 m.

– Karolina ma spore szanse na osiągnięcie strefy medalowej w dwóch konkurencjach – ocenił trener Marek Zachara. – Jest w wysokiej dyspozycji, w tym roku to potwierdziła. O pierwszą trójkę będzie rywalizowała z Niemkami, Węgierkami, Serbkami, Ukrainkami, Białorusinkami czy też Chinkami. Karolina jest w pełni świadomą zawodniczką. I waleczną, o czym świadczy też jej nazwisko. Naja to znaczy kobra.


 

Źródło : http://www.gazetalubuska.pl/