Tyszanie sprawdzą czeskiego napastnika. Ma ciekawą przeszłość.

Tomas KurkaTomáš Kůrka  znalazł się na celowniku GKS Tychy. Doświadczony czeski skrzydłowy w poniedziałek rozpocznie testy w ekipie wicemistrza Polski.
To już kolejny, po Jaroslavie Kristku, napastnik ze świetną hokejową przeszłością, który teraz chce powalczyć o miejsce w składzie wicemistrzów Polski.
 Cały czas rozglądamy się za wzmocnieniami. Chcemy znaleźć zawodników, którzy podniosą poziom naszej drużyny – przyznał Jiří Šejba, trener tyszan.
Wydaje się, że Kůrka powinien spełniać te wymagania. Na swoim koncie ma bowiem grę w NHL, AHL i  kilku mocnych ligach europejskich. Dysponuje niezłymi warunkami fizycznymi (182 cm, 99 kg), potrafi rozegrać akcję, jak i zwieńczyć ją celnym strzałem. Ponadto jest niezwykle użyteczny podczas gier w przewadze.
gkstychyDo najlepszej hokejowej ligi świata został wybrany w 2000 roku przez Carolinę Hurricanes już w drugiej rundzie draftu (numer 32). W barwach organizacji z w Raleigh dane było mu rozegrać 17 spotkań, w których zdobył 3 bramki i zanotował 2 asysty. Zdecydowanie częściej rywalizował  na zapleczu NHL – 227 meczów, 44 gole i 56 kluczowych zagrań.
W sezonie 2013/2014 występował w drużynie Cardiff Devils wspólnie z bramkarzem trójkolorowych Kamilem Kosowskim. W tej ekipie spędził też ostatni sezon. W 66 konfrontacjach odnotował 24 trafienia i 26 asyst.
Szkoleniowiec wicemistrzów Polski rozgląda się także za doświadczonym defensorem.
 Negocjuję z jednym graczem. Próbuje go przekonać do przyjazdu do Tychów – zaznacza trener Šejba.

Źródło : http://www.hokej.net/