Tyska Galeria Sportu otwarta.

TGS ekspozycjaTyska Galeria Sportu, nowy oddział Muzeum Miejskiego w Tychach, została wczoraj oficjalnie otwarta. Podczas uroczystości na Stadionie Miejskim w Tychach zgromadzili się zaproszeni goście, władze miasta oraz wybitni tyscy sportowcy.

Ekspozycja stała Tyskiej Galerii Sportu, ulokowanej na nowoczesnym Stadionie Miejskim, to niezwykła, pełna emocji opowieść o sportowej pasji. W zbiorach galerii znajdziemy pamiątki po najwybitniejszych tyskich sportowcach oraz poznamy historię tyskiego klubu. Nie brakuje również nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym zwiedzający mogą za pomocą multimediów jeszcze lepiej zapoznać się z prezentowanymi treściami.

Sportowe pamiątki do TGSu przekazali m.in. Arkadiusz Milik, Jerzy Dudek, Mariusz Czerkawski, Henryk Gruth, Krzysztof Oliwa, Zygmunt Hanusik, Karolina Naja, Lucyna Langer-Kałek, Aleksandra Jagieło, Karolina Hamer i Marcin Held. Prawdziwą perełką wśród eksponatów jest koszulka firmy “Puma”, w której piłkarze GKS-u Tychy rozgrywali w 1976 roku słynne mecze w Pucharze UEFA z 1.FC Koeln.

Ekspozycję można zwiedzać od soboty, 30 lipca .


Źródło : http://www.dziennikzachodni.pl/