GKS Tychy – LHK Jestřábi Prostějov 4:9

GKS Tychy HokejW swoim pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2016/17 podopieczni trenera Sejby ulegli LHK Jestřábi Prostějov 4:9. Tyszanie okazali się jednak lepsi w rozgrywanej po zakończeniu spotkania serii rzutów karnych, a decydujące trafienie należało do Jakuba Bartonia.

Pierwsze sparingowe spotkanie było dla trenerów GKS Tychy przede wszystkim znakomitą okazją do przetestowania kilku zawodników, którzy starają się o angaż w drużynie Wicemistrza Polski. W składzie znalazło się aż ośmiu testowanych graczy. Tyszanie występujący w mocno ekperymentalnym składzie znakomicie rozpoczęli spotkanie, bowiem już w drugiej minucie objęli prowadzenie za sprawą Filipa Komorskiego. Radość nie trwała jednak długo bo goście szyko odpowiedzieli bramką Slahara i przejęli kontrolę nad grą. Należy dodać, że tyszanie grali w podwójnej przewadze tracąc gola. Choć w pierwszej tercji więcej goli nie padło to LHK Jestřábi Prostějov często sprawdzał czujność Kamila Kosowskiego.

Druga odsłona to zdecydowana dominacja Czechów, którzy zdobyli trzy bramki i pewnie objęli prowadzenie w meczu 4:1. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć żadnym trafieniem co sprawiło, że ta tercja zadecydowała o końcowych losach spotkania.

W ostatniej odsłonie nadzieję w serca kibiców wlali jeszcze Radosław Galant oraz Bartosz Ciura, ale było to zbyt mało żeby odrobić straty. Po regulaminowym czasie gry GKS przegrywał 3:7. Po rozegranej dogrywce było już 4:9. Cieszyć może natomiast postawa tyszan w rzutach karnych, którzy okazali się lepsi w tym elemencie. Decydującym trafieniem popisał się Jakub Bartoń.