Dziesięciu testowanych na treningu tyszan.

hokej golW niedzielne popołudnie hokeiści GKS Tychy rozpoczęli drugi etap przygotowań do sezonu 2016/2017. Na zbiórce stawiło się kilku testowanych zawodników.

Jednym z nich jest Marcin Horzelski, który brał udział w treningach tyskiego zespołu już pod koniec zajęć „na sucho”. W przeszłości dwudziestoletni obrońca reprezentował swój macierzysty klub, Zagłębie Sosnowiec oraz biało – czerwone barwy w Reprezentacji Polski U20.
Kolejnymi defensorami, którzy trenują z Wicemistrzami Polski są Eryk Sztwiertnia i Jakub Barton. Pierwszy z nich ma niespełna 19-naście lat i podwójne polsko – czeskie obywatelstwo. Młody obrońca hokejowego rzemiosła uczył się w czeskich klubach – głównie we Frydku Mistku i Trzyńcu. Barton to doświadczony trzydziestopięciolatek, który grał w klubach czeskiej ekstraligi i pierwszej ligi – m.in. Pardubicach, Ołomuńcu, Vitkovicach, a ostatnio w Horackiej Slavii Trebic.

Najbardziej bogatą karierę zawodniczą ma Jaroslav Kristek. Trzydziestosześciolatek występował w młodzieżowych Reprezentacjach Czech, a z U20 zdobył w 2000 roku Mistrzostwo Świata. Napastnik w 1998 był draftowany przez Buffalo Sabres, w którym zadebiutował w sezonie 2002/03. Czech występował także w czeskiej, słowackiej i białoruskiej ekstralidze oraz KHL. Na swoim koncie ma Mistrzostwo Czech z HC Karlove Vary (2009), Słowacji z HC Koszyce (2011), Białorusi z Neman Grodno (2013) oraz Puchar Kontynentalny 2015 z tym samym białoruskim zespołem.

Drugim testowanym napastnikiem jest Radosław Sawicki. Dwudziestojednolatek jest wychowankiem Ciarko PBS Bank Sanok, w którym zaliczył kilka występów. W ostatnim sezonie z powodzeniem reprezentował barwy amerykańskiego Hampton Roads Whalers (USPHL Elite) – w pięćdziesięciu jeden spotkaniach zdobył siedemdziesiąt jeden punktów.
O angaż w GKS Tychy starają się także wychowankowie tyskiego klubu – Michał Żak (19 lat; obrońca; JKH GKS Jastrzebie U20), Filip Uherek (22 lata; obrońca; Hudson Crusaders, GKS Katowice, Polonia Bytom), Karol Michalski (20 lat; obrońca; KH Sanok U20), Kamil Sikora (20 lat, napastnik, polsko – czeskie obywatelstwo; SK Karvina U18, HC Trinec U18, Zaglebie Sosnowiec, młodzieżowe Reprezentacje Polski) oraz Dawid Duży (18 lat, napastnik).

Źródło : http://gkstychy.info/