ŚDM 2016 : Pożegnanie grupy z Cuneo w Czułowie. Będzie rewanż [wideo]

ŚDM pożegnanie CzułówPrzez kilka dni ponad 60 młodych Włochów z diecezji Cuneo gościło w tyskich parafiach Czułów i Mąkołowec. Przy pożegnaniu polały się łzy, ale też padły słowa, że to nie koniec przyjaźni.

Zapewne nie wszyscy spodziewali się, że tak to się skończy. Wizyta gości z Boves w diecezji Cuneo doprowadziła do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.  Wspólna modlitwa, śpiew i zabawa połączyły młodych Włochów i młodych Polaków. Dlatego nie ma się co dziwić, że przy pożegnaniu było wiele łez. Także u dorosłych mieszkańców tyskich dzielnic Czułów i Mąkołowiec, którzy przyjęli w swoich domach pielgrzymów z Piemontu (region we Włoszech).

Uroczyste pożegnanie rodzin z goszczącą u nich młodzieżą miało miejsce w niedzielę w nocy podczas plenerowej imprezy w Czułowie. Natomiast w poniedziałkowy poranek była ostatnia wspólna Msza św. sprawowana w języku włoskim w kościele Krzyża Świętego w Tychach-Czułowie.

Chociaż Włosi pojechali już do Krakowa, to zostali zaproszeni do ponownej wizyty w Tychach. Sami też zaprosili Polaków do siebie. To dobrze, bo w końcu będzie okazja do rewanżu za mecz piłkarski, który nasi sromotnie przegrali – wynik lepiej niech pozostanie tajemnicą. Do zobaczenia w Krakowie! Do zobaczenia w Boves!


Źródło : http://radioem.pl/