Święcenie pojazdów w Tychach.

Święcenie samochodówTradycyjne już święcenie pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa – patrona kierowców odbędzie się w tym roku w niedzielę – 24 lipca. To jedna z największych takich uroczystości w Polsce.

W tym roku jednak w związku z zaplanowanymi na ten dzień wydarzeniami w mieście z okazji trwających Światowych Dni Młodzieży, nie odbędzie się parada pojazdów na plac „Pod Żyrafą”.
Co roku kilka tysięcy kierowców przyjeżdża do Tychów niemal z całego Śląska – m.in. z Katowic, Mikołowa, Piekar Śląskich, Pszczyny, Gliwic i Zabrza. W tym roku uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.30, mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Krzysztofa przy ulicy Wyszyńskiego 1. Po mszy w intencji kierowców (ok. 12.30-13.00) poświęconych zostanie kilka tysięcy pojazdów.

– Dla miasta jest to wydarzenie szczególnie ważne z dwóch względów – Tychy uchodzą za motoryzacyjną stolicę Polski, a święty Krzysztof, patron kierowców, jest także patronem miasta. Uroczystości ku czci św. Krzysztofa mają w naszym mieście długą tradycję, w tym roku będziemy świecili w Tychach pojazdy już po raz dwudziesty czwarty – podkreśla Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

W związku ze świętem zostanie zamknięty ruch na ulicach:
– ul. Wyszyńskiego od al. Niepodległości do ul. Edukacji,
– ul. Wyszyńskiego od al. Niepodległości do ul. Dąbrowskiego (bez ul. Dąbrowskiego)
– ul. Edukacji od ul. Filaretów do Elfów (w przypadku większej liczby pojazdów do wyjazdu z parkingu przy Tesco),

Ruch dla autobusów zostanie zamknięty od godz. 12.30 do 13.30.

Kierowców chcących wziąć udział w uroczystościach i poświęcić swoje samochody prosi się o umieszczenie za przednią szybą lub wycieraczką białej kartki formatu A4. Policja i Straż Miejska widząc tak oznakowany samochód będzie go kierować wyznaczone miejsce postojowe od godziny 9 rano.


Źródło : http://umtychy.pl/