ME U21 w czerwcu 2017 – kto zagra w Tychach ?

ME TYCHYLokalny Komitet Organizacyjny piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21, które zostaną rozegrane w czerwcu 2017 r. w sześciu polskich miastach, informuje, że losowanie fazy grupowej turnieju finałowego odbędzie się 1 grudnia 2016 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Umowa między PZPN a operatorem obiektu została już podpisana.

Centrum Kongresowe ICE Kraków otwarto w październiku 2014 roku. Jest nowoczesnym obiektem światowej klasy, spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej. Zaprojektowano tak, aby mógł gościć wszelkiego rodzaju kongresy, konferencje, koncerty, spektakle teatralne, wystawy i inne prestiżowe wydarzenia kulturalne oraz społeczne. Wysoki standard budynku plasuje go wśród najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych centrów kongresowych Starego Kontynentu.

ME 21Losowanie fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 21 zostanie przeprowadzone 1 grudnia 2016 r. w efektowej Sali Teatralnej. W wydarzeniu będzie mogło uczestniczyć ok. 600 zaproszonych gości i przedstawicieli mediów.

Przypomnijmy, że w przyszłorocznym turnieju, którego inaugurację zaplanowano na 16 czerwca 2017 r., po raz pierwszy w historii udział weźmie aż 12 drużyn narodowych z kategorii U-21 (zawodnicy z rocznika 1994 i młodsi). Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy czterozespołowe grupy i rozegrają swoje mecze – odpowiednio – w Lublinie i Kielcach (grupa A), w Bydgoszczy i Gdyni (grupa B) oraz w Krakowie i Tychach (grupa C). Finał odbędzie się 30 czerwca 2017 r. na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Kałuży w Krakowie.


Źródło : http://sportowetempo.pl/