Jakub Świerczok nowym zawodnikiem GKS Tychy.

Urodzony w Tychach, a mający za sobą grę m.in. w 1.FC Kaiserslautern, Piaście Gliwice, czy Zawiszy Bydgoszcz, Jakub Świerczok został nowym zawodnikiem GKS Tychy. Wszystkie szczegóły transferu zostały dopięte w czwartkowy poranek.

23-letni napastnik swoją piłkarską karierę rozpoczynał w MOSM Tychy, a juniorski okres spędził ponadto w MK Górniku Katowice, SMS Kraków i Cracovii. Z drużyny „Pasów” trafił do Polonii Bytom, gdzie w rundzie jesiennej sezonu 2011/12 I ligi, w 18 meczach strzelił 12 bramek.

Udane pół roku w bytomskiej drużynie zaowocowało transferem do grającego wówczas w Bundeslidze, 1.FC Kaiserslautern. Po roku i sześciu występach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech, „Świeży” został wypożyczony do Piasta. W gliwickiej drużynie zadebiutował w Ekstraklasie.

 Już od jakiegoś czasu szukaliśmy takiego zawodnika. Kuba jest młodym piłkarzem, ale zarazem bardzo doświadczonym. Dla mnie bardzo ważne jest – poza wysokim poziomem sportowym – przywiązanie do klubu. Stawiamy na ludzi, którzy mają walkę w genach i nie boją się ciężkiej pracy. Taką gwarancje daje nam Kuba, który urodził się w Tychach i na pewno zostawi serce dla tego klubu. Jestem przekonany, że Kuba będzie mocnym punktem naszego zespołu i wzmocni konkurencję w ataku.  Kolejny transfer to konsekwentne i przemyślane budowanie zespołu. Cały czasy realizujemy swój plan. Odmładzamy i wzmacniamy – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/