Ślisko i zdradliwie – piąta runda SMT 2016.

Subaru wyścigiW niedzielę 17 lipca na Torze FCA w Tychach rozegrana została V runda Samochodowych Mistrzostw Tychów 2016. Samochody startowały naprzemiennie z toru A i B, w związku czym odbyły się 4 przejazdy na ponad ośmiokilometrowej trasie. Kibice zobaczyć mogli rekordową jak na wakacyjne zawody liczbę załóg. W sumie w 7 klasach ścigał się 80 załóg.

Po wyrównanej walce w klasie pierwszej do 1400ccm zwyciężyła załoga Trzpiot/Przybyłek (Honda Civic) z delikatną przewagą, bo aż 0:25 nad załogą Semik/Bartosiak (Fiat S.C.). W klasie drugiej do 1600ccm pierwsze miejsce podobnie jak w poprzednich rundach SMT 2016 zajęła załoga Dembinny/Włodarczyk, jadąca samochodem Honda CRX. Załoga wypracowała 10,89s przewagi nad drugim miejscem, które zajął duet Turoń/Śliż.

Zwycięstwo w klasie trzeciej do 2000ccm odniósł duet Kępa/Duda. W klasie czwartej powyżej 2000ccm pierwsze miejsce zajęli Łukasz Kobiela oraz Kamil Wala, którzy wystartowali Mitsubishi Lancer Evo. W kategorii samochodów z napędem na tylną oś wygrał duet Owczarz/Kuboszek (Nissan 350Z).

W klasie Cento pierwsze miejsce zajął duet Mendela/Smykowski, a w klasie Gość załoga Kostka/Kubala.

– Po pierwszym odcinku zapowiadało się ciekawie. Osiągnęliśmy najlepszy czas ale niestety otrzymaliśmy 5 sekund kary za falstart. Kolejny oes to zmienne warunki, niby ślisko, niby sucho, ale udało się nam uzyskać dobry czas nie łapiąc przy tym żadnej kary. W momencie gdy zaczęło padać, postanowiliśmy zmienić opony na deszczowe, ale to okazało się błędem. Skutkiem była utrata na trzecim oesie paru sekund. Ostatnia pętla to już wysokie loty i dwa razy wizyta poza drogą. Mimo to udało nam się wraz z modelką Karoliną Kubałą utrzymać wysokie miejsce – mówi Damian Kostka, 1 miejsce klasa Gość oraz 2 miejsce w klasyfikacji Generalnej V rundy SMT 2016.


Źródło : http://rajdy24.pl/