Gemini Park Tychy będzie miał charakter miejskiej ulicy.

gemini-park-tychyGemini Park Tychy to najnowsza inwestycja Gemini Holding, którą wyróżnia ciekawa architektura i nowoczesne technologie. Projekt architektoniczny tyskiego Gemini został stworzony przez pracownię Vide Studio.

Pod względem architektonicznym obiekt będzie charakteryzował się interesującą koncepcją wizualną, dobrze wpisującą się w charakter miasta. Vide Studio to firma cechująca się wieloletnim doświadczeniem w kompleksowych usługach architektonicznych.

– Vide Studio to biuro projektowe z Krakowa, które specjalizuje się w projektowaniu  m.in. obiektów handlowo-usługowych. Projekty naszego autorstwa znajdują się w całej Polsce, m.in. w Rybniku, Zielonej Górze, Piotrkowie, Żyrardowie. Dla Gemini Holdingzaprojektowaliśmy zarówno rozbudowę Gemini Park w Bielsku-Białej, jak i imponujące rozmachem centrum handlowe Gemini Park Tychy. Obiekt ten jest duży, ale pasaże mają ludzką skalę i są przyjazne dla klientów. Mają one mieć charakter miejskiej ulicy. Dzięki zróżnicowanym przestrzeniom, placom w charakterystycznych punktach oraz licznym świetlikom, pomimo swojej długości pasaże nie są monotonne. Są za to pełne światła, atrakcji i nie ograniczają się tylko do funkcji wejścia do sklepów – mówi Wojciech Kurzak, architekt, Vide Studio.

Budowa obiektu rozpoczęła się w styczniu br. Generalnymi wykonawcami są firmy Trans-Ziem oraz Mostostal Zabrze GPBP.

Gemini  Park Tychy realizowane jest jako część koncepcji Power Center. Obiekt wpisze się w już istniejącą destynację handlową znaną od lat i rozpoznawalną wśród mieszkańców Tychów oraz pobliskich miejscowości. W bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającego obiektu funkcjonują już Tesco, OBI, Saturn, a wybudowanie nowoczesnej galerii w naturalny sposób dopełni tę przestrzeń, która łącznie wyniesie 60 tys. mkw. powierzchni handlowej.

– Gemini Park Tychy to projekt, który wpisze się w wolną przestrzeń handlową istniejącą w mieście. Oferta handlowo-rozrywkowa jest kompletowana w taki sposób, aby zaspokoić możliwie najszersze spektrum wymagań klientów – komentuje Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.


Źródło : http://www.propertydesign.pl/