ŚDM : 10 pielgrzymów z Pakistanu ugości parafia Bożego Miłosierdzia w Tychach.

ŚDMJuż w następnym tygodniu Śląsk przeobrazi się w miejsce kolorowe i tętniące życiem. Wszystko za sprawą pielgrzymów z całego świata, którzy w drodze na Światowe Dni Młodzieży zatrzymają się w Katowicach.

Najliczniej odwiedzą nas pielgrzymi z Europy, ale na Śląsk przyjedzie również młodzież z czterech pozostałych kontynentów.

Z Australii i Oceanii, oprócz młodzieży z Nowej Zelandii i Australii, przybędą pielgrzymi z Polinezji Francuskiej. Młodzi z tego małego państwa, położonego na wyspach Oceanu Spokojnego, zatrzyma się w rejonie jastrzębskim. Ugoszczą ich parafie Najświętszej Maryi Panny w Dubielcu oraz Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bziach Zameckich.

Sporo pielgrzymów przyleci z rodzinnego kontynentu papieża Franciszka. Poza gośćmi z Brazylii, Wenezueli, Kolumbii, Peru i Ekwadoru odwiedzą nas młodzi z mniej znanego Trynidadu i Tobago. Pielgrzymów z tej niewielkiej wyspy przyjmie parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie-Batorym oraz wierni z Rybnika-Chwałęcic.

Mieszkańcy Antyli Holenderskich, Grenady, Meksyku i Antyli to tylko kilka z wielu narodowości Ameryki Północnej, które odwiedzą Katowice. Pielgrzymów ugoszczą wierni z Ćwiklic, Góry, Jankowic Pszczyńskich, Woli (parafie Matki Bożej Piekarskiej oraz św. Urbana), Miedźnej, a także mieszkańcy Rybnika (Niewiadom – parafia Miłosierdzia Bożego) oraz Tychów Starych.

ŚDM KrakówNa spotkanie z papieżem wybierają się również pielgrzymi z Azji. W Katowicach będzie ich aż 325. Największa grupa (126 osób) przyjedzie z Filipin. Zatrzymają się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie oraz u wiernych w Siemianowicach Śląskich-Bańgowie.

W tej pierwszej parafii zamieszkają także pielgrzymi z egzotycznej Tajlandii. Z kolei młodych z Korei Płd. będzie można spotkać w parafiach: św. Antoniego w Rybniku oraz św. Bartłomieja w Bieruniu Starym.

Z Pakistanu, dotkniętego prześladowaniami chrześcijan, przyjedzie 10 pielgrzymów. Ugości ich parafia Bożego Miłosierdzia w Tychach. Co ciekawe, w samotną podróż do Krakowa przez Katowice wybierze się mieszkaniec Hongkongu. Podobnie jak Filipińczycy będzie on gościem parafii w Siemianowicach Śląskich.

Energii Światowym Dniom Młodzieży dodadzą także roztańczeni mieszkańcy Afryki. Czarny Ląd będzie reprezentować 110 pielgrzymów, m.in. z Burkina Faso, Ugandy i Kamerunu. Ugoszczą ich parafie św. Wawrzyńca i Antoniego w Rudzie Śląskiej-Wirku, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Piekarach Śląskich-Kozłowej Górze oraz Najświętszej Maryi Panny Królowej Wszechświata we Frydku.

Już w przyszłym tygodniu ruszają Dni w Diecezji archidiecezji katowickiej. To właśnie wtedy Śląsk stanie się radosnym, wielokulturowym tyglem, który stworzą pielgrzymi z całego świata.


Źródło : http://radioem.pl/