Pięciu zawodników przedłużyło kontrakty z GKS Tychy.

gkstychyTyski klub przedłużył kontrakty z pięcioma zawodnikami. W GKS pozostaną wychowankowie Mateusz Grzybek i Wojciech Szumilas, a także Mateusz Bukowiec, Marek Igaz oraz Marcin Radzewicz.

Grzybek i Szumilas do pierwszej drużyny „Trójkolorowych” trafili przed sezonem 2013/14. Pierwszy z nich w minionych rozgrywkach II ligi wystąpił w 26, natomiast drugi w 4 spotkaniach. 20-letni gracze z klubem podpisali długoterminowe umowy, bowiem będą one obowiązywać do końca czerwca 2019 roku.

Od czterech lat, z półroczną przerwą na wypożyczenie do Ruchu Zdzieszowice, w Tychach gra „Buki”. Kapitan tyszan w sezonie 2015/16 rozegrał 22 ligowe mecze, w których strzelił dwie bramki. We wszystkich drugoligowych pojedynkach wystąpił z kolei doświadczony Radzewicz. 36-letni skrzydłowy, dla którego będzie to trzeci sezon w zielono-czarno-czerwonych barwach, w 33 grach zdobył trzy gole. Obaj zawodnicy parafowali roczne kontrakty.

Bramkarzem GKS będzie w dalszym ciągu Marek Igaz. Słowacki golkiper, który w Tychach występuje już od pięciu lat, z kilkumiesięczną przerwą na grę w TJ Iskra Borčice, w poprzednim sezonie zaliczył jedno spotkanie na poziomie II ligi. „Igi” związał się z GKS umową do końca czerwca 2018 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.


Źródło : http://gkstychy.info/