Potańcówka w stylu ludowym w Dawnej Młótowni.

Muzeum miejskie logoW tym roku Muzeum Miejskie w Tychach rozpocznie lato tanecznym krokiem!
Już w sobotę 2 lipca o godz. 17.00 zapraszamy do Dawnej Młótowni (ul. Katowicka 9) na Potańcówkę w stylu ludowym, którą poprowadzi Iga Fedak – etnolog, etnomuzykolog. Wstęp jest wolny.

Zabawa taneczna poprzedzona zostanie warsztatami tańców tradycyjnych. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się kilku śląskich tańców ludowych, a zdobyte umiejętności wykorzystają w trakcie otwartej zabawy tanecznej, która rozpocznie się o godzinie 18:30.

Do tańca zagra Kapela Fedaków (skrzypce, akordeon, bęben), mająca w swoim repertuarze śląskie utwory taneczne, jak również melodie ludowe z innych regionów Polski. Kapela poprowadzi także kilka ludowych zabaw.

Do uczestnictwa w potańcówce Muzeum zaprasza zarówno osoby bez żadnego doświadczenia tanecznego, jak i tych, którzy już są mistrzami parkietu – dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, mile widziane będą całe rodziny.
Prosimy o zaopatrzenie się w wygodny ubiór i nieśliskie obuwie.

Potańcówka w stylu ludowym zakończy także tegoroczne Lato z Muzeum. Odbędzie się 26 sierpnia.
Akcent taneczno – muzyczny obecny będzie także w zajęciach dla dzieci i młodzieży – warsztaty taneczne odbędą się 27 lipca (Tańce i zabawy śląskie) oraz 17 sierpnia (Tańce i zabawy z różnych stron Polski).
Wspólnie z zespołem WIANO Muzeum zaprosi ponadto 31 lipca na imprezę odbywającą się w ramach Niedzieli Folkowej na placu Baczyńskiego – WIANO, czyli zupełnie nowe piosenki folkowe. W programie imprezy znajda się m.in. zajęcia taneczne, które poprowadzą Iga i Kuba Fedakowie.


Źródło : http://www.muzeum.tychy.pl/