Bezpłatne stacje naprawy rowerów w Tychach.

Stacja naprawy rowerów8 stacji naprawy rowerów stanęło na terenie Tychów. Są ogólnodostępne, samoobsługowe i bezpłatne. Będzie mógł z nich skorzystać każdy rowerzysta i to zarówno w sytuacjach awaryjnych, jak i przy drobnych naprawach.

Spadł łańcuch, poluzowało się koło, a może uciekło powietrze z opon? Choć takie sytuacje praktycznie każdego dnia przytrafiają się rowerzystom, to tylko nieliczni mają ze sobą pompkę czy też zestaw kluczy. W Tychach takie usterki będzie można szybko i sprawnie usunąć dzięki samoobsługowym stacjom naprawy rowerów. Dwie stanęły na Paprocanach, dwie na parkingach wielopoziomowych (przy bezpłatnej strefie Bike&Ride) oraz pojedyncze stacje przy ul. Sikorskiego (nieopodal budowanego parku wodnego), a także na ulicach Edukacji, Piłsudskiego i Katowickiej.

Wszystkie stacje wyposażone są w wysokiej jakości narzędzia, które umożliwią podstawowy serwis. Na miejscu możemy skorzystać m.in. z klucza nastawnego i klucza płaskiego, śrubokręta z różnymi końcówkami, łyżki do opon oraz pompki powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Narzędzia są trwale przymocowane do stacji i chronione przed deszczem. Oprócz tego, aby serwis był łatwiejszy, rower można zawiesić na specjalnych wspornikach i dokonać nawet poważniejszych napraw.

Koszt zadania to blisko 40 tys.zł. Stacje dostarczyła i zamontowała firma Ibombo z Leszna.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/