Tychy powalczą o organizację półfinału Pucharu Kontynentalnego.

LodowiskoW najbliższą sobotę (25.06) w Budapeszcie odbędzie się coroczne spotkanie IIHF poświęcone rozgrywkom Pucharu Kontynentalnego. Na Węgry wybiera się tyska delegacja, która będzie walczyła o organizację półfinału w Tychach.

Podczas najbliższego spotkania zaplanowano m.in. podsumowanie ubiegłorocznego sezonu, przedstawienie planu nadchodzącej jubileuszowej XX edycji rozgrywek, zmiany w regulaminach oraz prezentację potencjalnych organizatorów poszczególnych turniejów. Podobnie jak w ubiegłym roku do Budapesztu wybiera się Prezes Zarządu Grzegorz Bednarski oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Tyski Sport S.A., Miłosz Stec.
gkstychyTyski klub zebrał bardzo dobre opinie za organizację październikowej imprezy, a hokeiści swoją świetną postawą w międzynarodowych rozgrywkach pokazali, że Tychy to zdecydowanie dobre miejsce dla hokeja – Raz jeszcze chciałbym pogratulować przede wszystkim zwycięstwa w turnieju, a także organizacji rozgrywek. Wszyscy pracownicy i wolontariusze wykonali doskonałą pracę. (…) Atmosfera w hali była fantastyczna. Fakt, że mecze GKS Tychy były transmitowane w telewizji, na pewno przyczynił się do popularyzacji hokeja na lodzie w Polsce. Tychy są naprawdę „sportowym miastem” – napisał po turnieju chairman Hans Dobida w liście skierowanym do Prezesa Zarządu Tyski Sport S.A. Grzegorza Bednarskiego.
Dobrą informacją jest także fakt, że hokeiści GKS Tychy rozpoczną swój udział w tegorocznym Pucharze Kontynentalnym właśnie od półfinału (III rundy), a nie jak w ubiegłym roku od II rundy.

Źródło : http://gkstychy.info/hokej/