Krzysztof Majkowski na seminarium szkoleniowym w Toronto.

Majkowski wywiadW ostatni weekend na Uniwersytecie Windsor w Kanadzie odbyło się seminarium szkoleniowe „Roger Neilson’s Coaches Clinics”, w którym udział wzięła polska delegacja z Krzysztofem Majkowskim w składzie.
Od piątku do niedzieli polscy trenerzy mieli okazję wysłuchać najlepszych szkoleniowców na świecie m.in. Bruce’a Boudreau, nowego trenera Minnesoty Wild, a wcześniej wieloletniego szkoleniowca Anaheim Ducks i Washington Capitals; Billa Petersa, szkoleniowca Carolina Hurricanes i asystenta trenera Reprezentacji Kanady, z którą w ostatnich dwóch latach zdobył Mistrzostwo Świata czy też Todda Woodcrofta, który współpracował z wieloma klubami NHL oraz Reprezentacjami Białorusi i Szwecji – Każdego dnia wykłady trwały od ósmej rano do dziewiątej wieczorem. Swoją wiedzą podzielili się m.in. Bruce Boudreau, który mówił o grze w osłabieniach i przewagach oraz Bill Peters, który opowiadał o tym jak wyglądała droga do sukcesu kanadyjskiej kadry – od wyboru zawodników, przez przygotowania po samą grę. Były też seminaria z techniki, taktyki, prowadzenia zajęć czy psychologii. Odbył się także pokazowy trening na lodzie, żeby pokazać to o czym mówiono w praktyce. Do tego dostaliśmy super materiały szkoleniowe, które można na spokojnie przeanalizować już w Polsce. To były świetne warsztaty, z których na pewno można mnóstwo rzeczy przenieść na polskie podwórko – opowiada drugi trener GKS Tychy.
To był super wyjazd zarówno ze względów szkoleniowych, jak i atmosfery jaka tak panowała. Byliśmy bardzo zaskoczeni przywitaniem jakie nam zgotowano – przed rozpoczęciem seminarium odegrano najpierw polski, a później kanadyjski hymn. Nie było zbyt wiele czasu na zwiedzanie, ale jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zobaczyć słynną Hockey Hall of Fame – naprawdę robi ogromne wrażenie – dodaje Majkowski.
Oprócz trenera Wicemistrzów Polski do Kanady polecieli także Jacek Płachta, Piotr Sarnik, Grzegorz Klich, Marek Rączka, Tomasz Demkowicz, Paweł Mateja oraz przedstawiciele Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, z Dawidem Chwałką na czele.

Źródło : http://gkstychy.info/hokej/