Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”- „A to Polska właśnie” – koncert galowy w Teatrze Małym

Serdecznie zapraszamy 19 czerwca 2016 r. o godz. 18.00 na koncert galowy „A to Polska właśnie” Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Koncert muzyki, pieśni i tańców ludowych i narodowych, z udziałem: solistów, chóru, baletu i orkiestry.
Zespół Ślask
Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej.
W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do tańców: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem” „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska.

ZPiT „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (założony 1 lipca 1953 roku) od ponad 60 lat jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce i na świecie. „Śląsk” to dzieło życia Stanisława Hadyny i Elwiry Kamińskiej, którym Zespół zawdzięcza podstawy swojej świetności. Sławę i kunszt wykonawczy budowało wiele pokoleń wspaniałych artystów i pedagogów. Dziś „Śląsk” to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 120 koncertów rocznie.

Cena biletu: 40 zł, karta stałego widza nieważna


Źródło : https://allevents.in/