Sukcesy tyskich kajakarzy.

kajakiZnakomity weekend zanotowali tyscy kajakarze.; Podopieczni Sylwii i Marka Stannych sięgnęli po medale zarówno w zawodach o Puchar Świata, rozegranych w portugalskiej miejscowości Montemor, jak i w kolejnej edycji regat z okazji Dnia Dziecka o Puchar Dyrektora MOSiR.

W Pucharze błyszczy w blasku złota Karolina Naja, która sięgnęła po trzy złote medale. Śladami swojej starszej koleżanki kroczy Magda Stanny. Kolejna wychowanka MOSM Tychy wywalczył srebrny medal w c-2 razem z Dorotą Borowską z MOSiR Nowy Dwór Mazowiecki oraz 5. miejsce w c-1 na 200 m. Warto dodać, iż kolejny wychowanek trenerskiego duetu Stannych – Grzegorz Bryński wylatuje do Portugali na Akademickie Mistrzostwa Świata.

W Paprocanach rywalizowali najmłodsi w tradycyjnych regatach o Puchar Dyrektora MOSiR. Startowało 130 uczestników z 10 klubów 5 województw Polski Południowej – od woj. dolnośląskiego po Lubelskie. Tyszanie wygrali puchar Dyrektora z ogromną przewagą, a rekordzistką kolekcjonowaniu złotych medali okazała się Ania Mielnik – 4 medale w 4 konkurencjach. Inni zawodnicy MOSM zdobyli po 3,4 medale w różnych kolorach: Emilia Szczepanek, Paweł Kmiecik, Jakub Jędrzejak, Wojciech Waksmański, Jakub Adamczyk, Konrad Gawor, Wojciech Mielnik, Karol Szczepanek, Oskar Waksmański, Magdalena Szczepanek.

Dodatkowy wyścig k-1 młodziczek 600 m rozegrano pod patronatem medalistki z Igrzysk 2012 w Londynie Karoliny Naja. Wygrała go Anna Mielnik, a nagrody, ufundowane przez Karolinę, wręczali jej rodzice – Zofia i Andrzej Naja. Sponsorami pucharu w tej konkurencji byli trenerzy MOSM – Sylwia i Marek Stanny.

Rozegrano też wyjątkowy wyścig – c-1 600 m juniorów mł. Wyjątkowy, bo z okazji 40-lecia debiutu w reprezentacji Polski trenera i kierownika sekcji MOSM Marka Stannego. Wygrał Paweł Kmiecik przed Wojciechem Waksmańskim oraz Jakubem Jędrzejakiem (wszyscy MOSM Tychy). Nagrody indywidualne ufundował jego rywal z toru kajakowego, Ireneusz Pracharczyk oraz… żona pana Marka – Sylwia.


Źródło : http://www.mosm.tychy.pl/