Łukasz Grzeszczyk królem strzelców 2 ligi.

Łukasz Grzeszczyk16 goli wystarczyło Łukaszowi Grzeszczykowi, by zostać najlepszym strzelcem sezonu w II lidze. Piłkarz GKS Tychy nie jest nominalnym napastnikiem.

Łukasz Grzeszczyk wyprzedził w rundzie wiosennej Leandro z Radomiaka Radom, który był faworytem do zdobycia korony. Brazylijczyk borykał się z kontuzją i przestał zdobywać gole w listopadzie. Grzeszczyk występował regularnie i zarazem powiększał dorobek strzelecki. Ostatecznie zdobył 16 goli.

Piłkarz GKS Tychy nie jest nominalnym napastnikiem, choć czasami występował na tej pozycji. Na przykład 15 sierpnia w meczu z ROW 1964 Rybnik. Grzeszczyk zdobył wówczas hat-tricka i zapisał się w historii klubu. Był autorem pierwszego gola dla Trójkolorowych na nowym stadionie w Tychach.

Grzeszczyk grywał najczęściej jako ofensywny pomocnik. Był egzekutorem stałych fragmentów. Wykorzystał pięć rzutów karnych, zdobył pięknego gola z rzutu wolnego w pojedynku z Błękitnymi Stargard, a w meczu z Nadwiślanem Góra popisał się dubletem.

Do Tychów 28-latek trafił w środku poprzedniego sezonu, choć miał oferty z innych drużyn. Po pół roku GKS spadł z zaplecza Ekstraklasy, a Grzeszczyk nie pomógł w walce o utrzymanie. Zdecydowanie lepiej poszło mu w II lidze.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/