Feta albo dramat GKS Tychy.

Jpeg

W sobotę poznamy wszystkie odpowiedzi w II lidze. Wydarzeniem ostatniej kolejki będzie pojedynek GKS Tychy ze Stalą Mielec. O awans walczą jeszcze trzy kluby, a o utrzymanie dwa.

Tyszanie i Stal Mielec są na miejscach premiowanych awansem. Różnica polega na tym, że lider z Podkarpacia zapewnił już sobie wejście na zaplecze Ekstraklasy, a GKS powalczy o to samo w sobotę. Drużyna Kamila Kieresia przegrała dwa poprzednie mecze, czym skomplikowała sobie zadanie. Nadal wszystko jest jednak w jej rękach. Jeżeli wygra, awansuje. Jeżeli potknie się, będzie nerwowo czekać na wyniki Wisły Puławy i Siarki Tarnobrzeg.

– Zawiedliśmy w poprzednim meczu z Siarką, ale podniesiemy się. Musimy usiąść, porozmawiać ze sobą i mam nadzieję, że sprostamy zadaniu. Linia jest cienka, ale ta drużyna jest w stanie wykonać to, co założyła sobie przed sezonem – zapewnił Mateusz Bukowiec przed kamerą klubowej telewizji.

Na trybunach w Tychach będzie ponownie kilka tysięcy kibiców. W poprzednim sezonie przeżyli rozczarowanie, ponieważ drużyna Tomasza Hajty spadła z zaplecza Ekstraklasy tuż przed otwarciem stadionu. Tydzień temu GKS przestał być najlepszy w rundzie wiosennej. W sobotę zrobi wszystko, by nie wypuścić z rąk awansu. Rywala ma trudnego.

– Powtarza się sytuacja z poprzedniego sezonu, kiedy w ostatniej kolejce MKS Kluczbork grał z nami o awans – przypomina Janusz Białek, trener Stali Mielec. – Mam nadzieję, że pokażemy w Tychach, że nasze liderowanie nie jest przypadkowe i rzeczywiście jesteśmy najlepszym zespołem ligi. Szansę dostaną piłkarze, którzy grali mniej, ale oni stają na wysokości zadania. Chcę, żeby gra sprawiała im radość i satysfakcję.

Szansę na bezpośredni awans mają jeszcze Wisła Puławy i Siarka Tarnobrzeg. Duma Powiśla traci do GKS Tychy dwa punkty i gra na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Drużyna z Tarnobrzegu jest trzy „oczka” za tyszanami i zmierzy się z Polonią Bytom. Na 4. drużynę w tabeli czeka jeszcze miejsce w barażu. Jej sezon potrwa do 19 czerwca.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/