Rusza remont ulicy Bieruńskiej.

Roboty drogoweRusza remont ulicy Bieruńskiej w Tychach. Ulica zyska nową asfaltową nawierzchnię na blisko 800-metrowym odcinku. Prace rozpoczną się już w poniedziałek, 30 maja.
Ten remont to niejako kontynuacja robót z 2014 roku. Wówczas nowy asfalt ułożono na około półkilometrowym fragmencie drogi od granicy miasta, w stronę Tychów. Teraz przyszedł czas na kolejny etap. W ramach prac ścieralna warstwa nawierzchni zostanie sfrezowana, a następnie na blisko 800-metrowym odcinku pojawi się asfaltowa nakładka. Roboty prowadzone będą przy zawężeniu jezdni, co oznacza ruch wahadłowy. Końcem tygodnia należy spodziewać się większych utrudnień. Ulica Bieruńska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego – asfalt wykładany będzie bowiem na całej szerokości jezdni. Z tego powodu zarówno dojazd do Tychów, jak i do Świerczyńca odbywać się będzie ulicą Lokalną.
Wykonawcę inwestycji wyłoniono w drodze przetargu. Zostało nim konsorcjum dwóch firm: WPRD Katowice i Elektrownia CHORZÓW S.A. Wartość umowy to około 160 tys. zł. Na realizację prac wykonawca ma czas do lipca, niemniej prawdopodobnie remont skończy się wcześniej – po około 2 tygodniach. Oczywiście wiele zależy od warunków atmosferycznych.

Źródło : http://mzuim.tychy.pl/