Konferencja „Miasta Idei”

Miasta idei

„Gazeta Wyborcza Katowice” oraz miasto Tychy serdecznie zapraszają we wtorek, 24 maja br., w godz. 12.30-14.00 na konferencję z cyklu „Miasta Idei”. Dyskusja pt. „Tychy najlepszym miastem do życia na Śląsku?” odbędzie się w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach, plac Baczyńskiego 2.

W debacie ekspertów udział wezmą:

  • Daria Szczepańska – wiceprezydent miasta Tychy
  • Patryk Białas – dyrektor Centrum Innowacji i Kompetencji, Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum w Katowicach
  • dr Krzysztof Bierwiaczonek – socjolog, Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Zbigniew Gieleciak – prezes zarządu Regionalnego Centrum Gospodarki Wodnej
  • Agnieszka Labus – architekt, urbanistka
  • Robert Skitek – architekt

W czasie rozmowy zastanowimy się, posługując się przykładami z Tychów czym tak naprawdę powinno być dobre miasto? Jakie zadania ma wobec młodych i starszych? Jak urządzać przestrzeń miasta? Czy wystrój miasta i np. mała architektura mogą zachęcać do korzystania z miasta? Jak to zrobić? Jakie jeszcze warunki musi spełniać dobre miasto? Co z kulturą, edukacją, spędzaniem czasu wolnego? Jak miasto może kreować takie przestrzenie na przykładzie Paprocan oraz budowanego Wodnego Parku Tychy? Jak miasto powinno wspierać aktywność mieszkańców (konsultacje, budżet partycypacyjny)?

Projekt „Miasta Idei” to próba wypracowania najlepszych pomysłów i dobrych praktyk dla śląskich miast. Chcemy, by konferencje organizowane pod tym hasłem były miejscem dialogu oraz wymiany opinii między władzami miast, ekspertami i mieszkańcami.

Źródło : http://umtychy.pl/