Gemini Park w Tychach. Poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego.

gemini-park-tychyGemini Park w Tychach powstaje od 11 stycznia.  20 maja, nastąpiło poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego pod fundamenty nowej galerii handlowej. Poświęcenia dokonali księża prałat Józef Szklorz, dziekan dekanatu Tychy Nowe, oraz Piotr Wojszczyk, proboszcz urbanowickiej parafii.
Gemini Park w Tychach powstaje od 11 stycznia. Na ukończeniu jest budowa platformy pod fundamenty galerii. Rozpoczęto budowę konstrukcji żelbetowej. – Obecnie wykonaliśmy ponad 200 stóp fundamentowych, tj. blisko 30 proc. wszystkich fundamentów. Rozpoczęliśmy wykonywanie słupów żelbetowych podtrzymujących konstrukcję stropu nad parterem. Prace związane z przkładkami, jak również przyłączami mediów są dalece zaawansowane. Możemy zapewnić, że otwarcie Gemini Park nastąpi w czwartym kwartale 2017, zgodnie z planem – powiedział Leszek Szklener, pełnomocnik ds. przygotowania inwestycji.
Już teraz wiadomo, że w Gemini Park znajdą się takie marki, jak: Piotr i Paweł, RTV Euro AGD, Jysk, Rossmann, Martes Sport, Smyk, Time Trend, Briju, Świat Książki i Kolporter, Olimp, Companeros, Kebab by Olimp, Lodomania, Rainbow Tours, Itaka, Wezyr Holidays, Orange, E-Smoking World, Pralnia Wicher i Kantor. Na terenie znajdą się także klub fitness i multipleks. – Już na otwarcie będzie tu kino na sześć-osiem sal. jesteśmy w trakcie negocjacji z partnerami, które zajmują sie ofertą dla dzieci i młodzieży. Być może wprowadzi się tu Siemacha. Na pewno zbudujemy Gemini Park Radości z szeregiem obiektów dla dzieci i młodzieży. Chcemy być w tym partnerem dla miasta, tak jak i w wielu innych sprawach, od autobusów przez parkingi i inne, z nadzieją na to, że Gemini Park Tychy stanie się obiektem ważnym dla tego miasta. Tak ważnym, jak jest Gemini Park Tarnów dla tamtego miasta. Nie lubię cyfr, ale podam dwie. Tarnów ma mniej niż 115 tys. mieszkańców, a do naszego centrum miesięcznie wchodzi 500 tys. osób, czyli statystyczny tarnowianin jest tam cztery razy w miesiącu, raz w tygodniu. To pokazuje, jak potrzebny był tam ten obiekt. Mam nadzieję, że tak samo potrzebny będzie w Tychach i dlatego pożyczam od polskiego banku 300 mln zł. Pożyczam je jako Rafał Sonik, krakowski przedsiębiorca, i jestem odpowiedzialny za ten kredyt jako firma i osoba.
Toczę więc własną krew dla tego kraju i dla naszego wspólnego sukcesu bez obaw, z wiarą, ale to pierwszy etap tego, co tu zrobimy, następny to będą kolejne budowy i inwestycje. One są już skonceptualizowane, skonsultujemy je w swoim czasie z urzędem i miasta i tyszanami. Jak tylko będzie można, wystawimy makietę z tym, co planujemy. Wierzymy w Tychy, wierzymy, że jesteśmy tu na dobre i że będziemy wam potrzebni – powiedział Rafał Sonik, właściciel Gemini Park Holding, podczas konferencji prasowej.
A przed poświęceniem kamienia węgielnego dodał: – Przywiozłem piasek z argentyńskiej pustyni, która jest dla mnie symbolem odpowiedzialności. Jestem tym, który za tę odpowiedzialność ręczy wszystkim tym, co w życiu dotąd osiągnął.


Źródło :  http://www.dziennikzachodni.pl/