Koniec produkcji forda ka w Tychach. Ostatnie auto zjechało z linii.

Ford KaOd 2008 roku w Tychach wyprodukowano ponad pół miliona fordów ka, ale to już koniec. W piątek ostatni samochód tej marki zjechał z linii produkcyjnej.

Ostatni ford ka zjechał w piątek z linii produkcyjnej w Tychach, po ponad 8 latach Ford zdecydował o zaprzestaniu produkcji swojego najmniejszego samochodu w śląskiej fabryce Fiata. Plany koncernu były już znane od ubiegłego roku, a planowo produkcja miała się zakończyć już z końcem kwietnia 2016 r.

Tyski Fiat miał czas na przygotowanie się do tego momentu, dlatego jak zapewnia Bogusław Cieślar, rzecznik prasowy FCA Poland, w zakładzie nie jest na ten moment przewidziana redukcja załogi.

– Na razie kierownictwo fabryki stara się podjąć takie działania, aby nikt nie stracił pracy z tego powodu, że zakończyliśmy produkcję forda ka. Są osobne projekty, gdzie chcemy dać zatrudnienie tym pracownikom – mówi Bogusław Cieślar.

Zaznacza jednak, że trudno jednoznacznie określić ile osób pracowało przy produkcji ka, bowiem na tej samej linii produkowany jest także fiat 500. Przypomnijmy, że obecnie w Tychach produkowane są takie modela samochodów jak: fiat 500, lancia ypsilon i abarth 500.

 


Źródło : http://slask.eska.pl/