Tyszanin Marcin Held na majowej gali Bellator 155.

Marcin-Held-1-759x500Najlepszy polski lekki Marcin Held (21-4) poznał kolejnego rywala! Polak zmierzy się w rewanżowym starciu z Davem „The Fugitive” Jansenem (20-3) na gali Bellator 155: Carvalho vs. Manhoef – która odbędzie się 20 maja w Boise. W pierwszej walce, która jednocześnie była finałem turnieju, lepszy okazał się Amerykanin, zwyciężając przez jednogłośną decyzję.

Marcin Held pewną wygraną nad Patricky Freire (15-7) na gali Bellator 126, zapewnił sobie walkę o pas kategorii lekkiej. W związku z długim oczekiwaniem, na mistrzowską szansę, Polak podjął walkę z Alexandrem Sarnavsky’m (32-4) – którą wygrał przez efektowne poddanie. Wreszcie na gali Bellator 145, doszło do wyczekiwanego starcia z Willem Brooksem (17-1). Marcin Held dobrze rozpoczął pojedynek, jednak w kolejnych odsłonach opadł z sił i Amerykanin zwyciężył przez jednogłośną decyzję.

Dave Jansen od czasu zwycięstwa nad Polakiem stoczył zaledwie dwa pojedynki. Amerykanin pokonał Ricka Hawna (21-4) a następnie przystąpił do walki o pas z Willem Brooksem (17-1). „The Fugitive” podobnie jak Marcin Held, nie sprostał wymagającemu rywalowi, przegrywając przez jednogłośną decyzję.

 


Źródło : http://mma.pl/