Tyscy hokeiści zagrają w dwóch towarzyskich turniejach.

AppleMarkPóki co zajęcia odbywają się na boisku w Cielmicach, a udział w nich bierze szesnastu zawodników. Brakuje jedynie reprezentantów Polski, którzy do zespołu mają dołączyć już w przyszły czwartek.

– Na razie trenujemy raz dziennie, żeby powoli przygotować chłopaków do ciężkich zajęć w nadchodzących tygodniach – mówi Arkadiusz Sobecki ze sztabu szkoleniowego wicemistrzów Polski. – Od przyszłego poniedziałku będziemy trenowali już dwa razy dziennie. Na razie skupiamy się na sile, z czasem będziemy zwiększali obciążenia, a dopiero pod koniec pierwszego cyklu przygotowawczego postawimy na wytrzymałość i dynamikę – dodaje.
Pierwszy etap przygotowań zakończy się 30 czerwca. Potem zawodnicy udadzą się na trzytygodniowe urlopy. Po powrocie z wypoczynku rozpoczną się zajęcia na lodzie.
Sztab szkoleniowy pracuje także nad planem meczów sparingowych. Pewne jest to, że tyszanie wystąpią w dwóch turniejach: w Hawierzowie (11-13 sierpnia) i Memoriale Pavla Zabojnika w słowackim Zwoleniu (18-20 sierpnia).
W pierwszym z nich rywalami wicemistrzów Polski będą czeski AZ Hawierzów (1. liga czeska), VHK Vsetin (2. liga czeska, chce wykupić licencję do słowackiej ekstralidze) oraz Unia Oświęcim.

Źródło : http://www.hokej.net/