ZagadkA od Z do A – zapraszamy do udziału w grze miejskiej

Jeśli nie ma łamigłówki, której byś nie rozwiązał, ani szyfru, który nie stanąłby przed Tobą otworem, a dodatkowo lubisz włóczyć się po zakamarkach miasta i jego historii, to zadanie jest dla Ciebie!
Stowarzyszenie Górnośląski Klaster Kreatywny oraz Muzeum Miejskie w Tychach zapraszają do udziału w historycznej terenowej grze miejskiej „ZagadkA od Z do A”. Gra odbędzie się 14 maja w ramach IX Tyskiej Nocy Muzealnej.

Gra miejska

Podstarzały tyski detektyw Konstanty Bystrzycki, pseudonim Bystry, rozwiązał w życiu wszystkie zagadki. Wszystkie, prócz jednej, która spędzała mu sen z powiek przez ponad dwadzieścia lat: to największa tajemnica miasta Tychy, spowita mrokami odległej historii. Teraz, gdy jest już stary i bardzo słaby, nieoczekiwanie pojawiły się nowe fakty, które mogą doprowadzić do rozwiązania tej niezwykłej sprawy. Bystry nie chce dać za wygraną, ale potrzebuje pomocy. Sam nie jest już w stanie wyruszyć tropem tajemnicy.

By pomóc detektywowi Bystrzyckiemu, przyjdź w sobotę, 14 maja, między 18.00 a 19.00 na Plac Wolności. Bystry będzie na Ciebie czekał w siedzibie Muzeum Miejskiego, które jest najlepszą bramą do przeszłości i jej tajemnic. Stamtąd wyruszysz w drogę tropem zagadki. Koniecznie zabierz ze sobą znajomych! Pomoc się przyda.

Bystry zadba, byś miał wszystko, czego będziesz potrzebował, pomyślał już o darmowych przejazdach komunikacją miejską i przygotował nagrodę dla każdego, kto zdecyduje się mu pomóc. Szczególnie hojnie wynagrodzi zaś tych, którym uda się rozwiązać zagadkę w najkrótszym czasie.

Jeżeli jesteś gotowy do podjęcia wyzwania, poinformuj o tym detektywa, by nie czekał niepotrzebnie.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj: http://goo.gl/forms/cZCXn8Eq8x
Zgłoszenia będą przyjmowane od 25 kwietnia.
Formularz w formie papierowej dostępny jest także w obu siedzibach Muzeum (pl. Wolności 1, ul. Katowicka 9).

Osoby zainteresowane udziałem w grze prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem gry.