Koncert zespołu Chwila Nieuwagi w SDK Tęcza.

6 maja  o godz.18.00 serdecznie zapraszamy do SDK „Tęcza” na koncert zespołu Chwila Nieuwagi. Zespół wykona autorski program związany z muzyką z kręgu Krainy Łagodności, przeplatanej elementami jazzu i folku (w tym folkloru śląskiego w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu). Bezpłatne wejściówki do odbioru w SDK „Tęcza” i klubach osiedlowych od 20 kwietnia br.

Zespół Chwila Nieuwagi funkcjonuje od 2008r. Początkowo duet gitarowo-wokalny Martyna i Andrzej Czechowie rozrósł się, najpierw do kwintetu, a następnie do sekstetu :Piotr Kotas – piano, Marek Sochacki – perkusja, Rafał Kierpiec – kontrabas, Bartłomiej Plewka – perkusjonalia.
Zespół tworzy muzykę z kręgu Krainy Łagodności. Wpisuje się także w folklor górnośląski, sięgając do jego źródeł i wplatając jego motywy do swojej twórczości.Cechą rozpoznawalną zespołu jest głos wokalistki określany przez dziennikarzy muzycznych jako charyzmatyczny i hipnotyzujący. W maju 2011 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu Chwila Nieuwagi zatytułowana: „Niepoprawna Muzyka”. Zaś w 2013roku światło dzienne ujrzał album „Miszung” z gościnnym udziałem Macieja Balcara (Dżem), Jarosława Trelińskiego (Raz Dwa Trzy) i Darka Sojki (Carantuohill). Chwila Nieuwagi koncertuje na terenie całego kraju i coraz częściej gości w radioodbiornikach.

 


Plakat Chwila Nieuwagi