Tychy kończą z produkcją Forda Ka.

Ford KaZakończenie produkcji Forda Ka w fabryce samochodów w Tychach nastąpi 27 maja tego roku – wynika z informacji przedstawicieli spółki Ford Polska. W ciągu niespełna ośmiu ostatnich lat w Polsce powstało ponad pół miliona aut tego modelu.

Produkcja Forda Ka w zakładzie Fiat Chrysler Automobiles (wówczas Fiat Auto Poland) w Tychach ruszyła jesienią 2008 r. na mocy porozumienia dwóch koncernów motoryzacyjnych: Fiata i Forda. Samochód jest wytwarzany na tej samej linii produkcyjnej co modele koncernu FCA

Przedstawiciele FCA Poland zapewniali wcześnie, że w związku z zaprzestaniem produkcji Forda zakład w Tychach nie planuje zmniejszenia blisko 3,3-tysięcznej załogi, licząc na stabilny popyt na inne wytwarzane w śląskiej fabryce modele: Fiata 500, Lancię Ypsilon i Abartha 500.

W ubiegłym roku z linii produkcyjnej w Tychach zjechało 48,9 tys. egzemplarzy Forda Ka. To niewiele ponad 16 proc. całej ubiegłorocznej produkcji fabryki (302,6 tys. aut). Była to najniższa roczna produkcja Forda Ka w ciągu minionych siedmiu lat.

Źródło: TVN24 BiS / PAP