Drugie zwycięstwo tyszan w Krośnie !!

Koszykarze tyskiego GKS-u pokonali po raz drugi w Krośnie Miasto Szkła. Tym razem 81 do 68. Krośnianie przez długi czas (blisko 27 minut) utrzymywali się na prowadzeniu, które na początku II kwarty wynosiło już 14 punktów (33:19). GKS nieco zniwelował straty i cały czas był blisko. Po 30 minutach gry gospodarze mieli czteropunktową zaliczkę (52:58), ale w ostatniej kwarcie tyszanie zadali decydujący cios. Zdobyli z rzędu 10 punktów i wyszli na prowadzenie 73:64 i nie oddali go już do końca.

Nikt nie spodziewał się takiego scenariusza. Lider po sezonie zasadniczym, Miasto Szkła w I rundzie play-off (gra się do 3 wygranych) przegrywa z GKS-em Tychy 0-2, a teraz rywalizacja przenosi do Tychów.

Miasto Szkła Krosno – GKS Tychy   68:81 (24:15, 17:24, 21:19, 6:23)

Miasto Szkła : Stankowski 19 (3×3), Rasnick 4, Trubacz 10 (2×3), Sobiech 9, Wrona 10 (1×3), oraz Griszczuk 2, Jankowski 6 (2×3), Jaworski 0, Łałak 8 (1×3). Trener Edmunds Valeiko.

GKS Tychy : Bożenko 21 (2×3), Kamiński 12 (2×3), Zmarlak 6, Walski 2, Szmit 10 (2×3) oraz Nowakowski 6, Koperski 14, Duda 6, Samiec 3 (1×3), Węgrowski 0, Danielak 1. Trener Tomasz Jagiełka.

Stan play-off do 3 wygranych: 2:0 dla GKS-u.