Czwartoligowcy GKS-u wznowili treningi.

 


Po tym jak zajęcia wznowiła pierwsza drużyna GKS Tychy, przyszedł czas także i na bezpośrednie zaplecze „jedynki”. Podopieczni trenerów Jarosława Zadylaka i Łukasza Kopczyka od poniedziałkowego wieczora rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej czwartej ligi.

Podobnie jak to było w latach ubiegłych, tak i teraz w pierwszym tygodniu wspólnych zajęć każdy z zawodników przejdzie szereg testów i badań – pomiary antropometryczne, analiza składu ciała czy RAST Test.

W ubiegłym roku trenowaliśmy bardzo długo, bo aż do 16 grudnia i musieliśmy dać zawodnikom odpocząć od piłki. Nie znaczy to jednak, że wspólnych zajęć nie poprzedziła indywidualna praca. Każdy z tych chłopaków miał rozpiskę przygotowaną przez trenera motorycznego – tłumaczył Jarosław Zadylak.

Piłkarze na treningach spotykać się będą pięć razy w tygodniu, a od 21 stycznia każdy cykl zwieńczy gra kontrolna. Pierwszym rywalem tyszan będzie Śrubiarnia Żywiec.

Jak zawsze zaczęliśmy od sprawdzenia wagi zawodników i analizy składu ciała, a następnie przeszliśmy do zajęć na boisku, gdzie taryfy ulgowej nie było. Obciążeń będzie sporo, ale wszystko będzie robione z głową – dodał trener czwartoligowej drużyny.

Już teraz wiadomo, że szeregi czwartoligowców wzmocnią wyróżniający się na ten moment wychowankowie Akademii Piłkarskiej – Krzak, Dyrda, Słanek i Matyjas. Natomiast kolejni młodzi adepci na treningach pojawiać się będą wraz z upływem czasu. Z drużyną trenować będą także Jaroch, Kargulewicz i Malec.

Chcemy iść w tym kierunku, żeby wprowadzać odważnie coraz młodszych zawodników z roczników 2006, 2007, a nawet 2008. Mamy naprawdę dużo utalentowanej młodzieży, która jest naszym skarbem i z tego musimy korzystać – zakończył trener GKS II Tychy.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/