Patrole rowerowe tyskiej Straży Miejskiej.

 


Kiedy warunki pogodowe są wystarczająco sprzyjające, nie pada, w teren wyjeżdżają patrole rowerowe. Służbę w patrolach rowerowych pełnią dzielnicowi. Przemieszczając się na rowerach mogą dokładniej i bezpieczniej kontrolować swój rejon wjeżdżając tam gdzie samochodem po prostu by się nie dało.

Patrole rowerowe tyskiej Straży Miejskiej mają kontrolować tereny zielone naszego miasta. Jezioro Paprocańskie, tyskie parki i piesze deptaki – to są podstawowe rejony działań patroli rowerowych. Terenów do kontroli na każdym rejonie dzielnicowego jest dużo. Nowe inwestycje zrealizowane w mieście wymagają stałego nadzoru. Niestety nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta wiedzą jak je „właściwie użytkować”. Nowe realizacje mają służyć wszystkim mieszkańcom i powinny być dla nich miejscem odpoczynku i relaxu. Tak dużych zielonych przestrzeni znajdujących się w naszym mieście zazdrości nam chyba każdy mieszkaniec wielkich miast – zwłaszcza aglomeracji śląskiej. Niestety nie wszyscy to rozumią. Dewastacje wciąż się zdażają.

Dlatego kiedy pogoda na to pozwala patrol rowerowy rusza w teren.

Tyska Straż Miejska ma do dyspozycji 3 rowery elektryczne. Rowery nie są oznakowane w charakterystyczne dla formacji znaki tj. szachownica i napis. Jednak nie psosób pomylić rowerzystów z patrolem rowerowym Straży Miejskiej. Strażnik jest w pełni umundurowny jak każdy funkcjonariusz. No i oczywiście ma takie same uprawnienia jak wszyscy funkcjonariusze.

Atuty patroli rowerowych są oczywiste. Mogą dojechać do miejsc do których nie dojedzie pojazd. Pojazdy służbowe wykorzystywane są w patrolach interwencyjnych. No i w chwili obecnej największy plus – przy obecnych cenach paliwa..są bardzo oszczędne!

Niestety w niektórych przypadkach przewaga roweru się kończy. Interwencję dotyczącą osób nietrzeźwych /co wiąże się z ich przewiezieniem do Izby Wytrzeźwień czy miejsca zamieszkania/ nie zrealizuje patrol przy pomocy bagażnika rowerowego:) Do tego wzywany jest patrol interwencyjny.


Źródło : https://strazmiejska.umtychy.pl/