Ósme zwycięstwo z rzędu tyszan : GKS Tychy – TBS Śląsk II Wrocław 88:77

Serię trzech zwycięstw koszykarzy TBS Śląska II Wrocław zakończył GKS Tychy. Lider tabeli w 12. kolejce wygrał 88:77.

TBS Śląsk II w wyrównanej pierwszej kwarcie prowadził 20:16. GKS jednak błyskawicznie zniwelował różnicę, a w kolejnej odsłonie przejął inicjatywę. Gospodarze odskoczyli, bo dwie „trójki” trafił Patryk Stankowski. Później było nawet 45:30. Atak przyjezdnych kompletnie się zaciął. GKS utrzymał poziom z pierwszych 10 minut i dlatego zdecydowanie prowadził.

W trzeciej kwarcie TBS Śląsk odrobił niemal całą stratę. Kluczowa była seria 10 punktów. Goście zbliżyli się nawet na 58:60, a po 30 minutach przegrywali tylko 60:63. Zdecydowanie poprawili oni skuteczność w rzutach z dystansu – 5/8, a w pierwszej połowie mieli 1/9. Popełnili również tylko dwie straty, a przez wcześniejszych 20 minut różnica w tym elemencie była wyraźna – 10:3 na niekorzyść rezerw klubu z Energa Basket Ligi.

Końcówka ostatniego meczu 12. kolejki Suzuki I ligi zapowiadała się znakomicie. Wielkich emocji jednak nie było, bo po mocnym zrywie przyjezdni ponownie osłabli. GKS odzyskał to, co stracił.

Zwycięstwo 88:77 było ósmym z rzędu zespołu legitymującego się znakomitym bilansem 11-1. W 13. kolejce lider pojedzie na parkiet wicelidera. W sobotę zmierzy się z Rawlplug Sokołem Łańcut (17:30). TBS Śląsk czeka planowa pauza (nieparzysta liczba drużyn), a kolejny mecz koszykarze z Wrocławia rozegrają 10 grudnia z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych.

Znakomity mecz rozegrał Andrzej Krajewski – 18 punktów, siedem zbiórek i sześć asyst. Podkoszowy GKS-u trafił 7/9 prób z gry i wszystkie cztery rzuty wolne. Łukasz Diduszko dołożył 18 punktów i siedem zbiórek. Patryk Stankowski miał 14 „oczek” i pięć asyst, a 11 zbiórek uzyskał Krystian Tyszka. W TBS Śląsku wyróżniali się Sebastian Bożenko – 17 „oczek” i osiem zbiórek oraz Jan Wójcik.

GKS Tychy – TBS Śląsk II Wrocław 88:77 (23:23, 22:9, 18:28, 25:17)

GKS: Diduszko 18, Krajewski 18, Stankowski 14, Koperski 12, Wieloch 8, Trubacz 7, Tyszka 7, Mąkowski 3, Nowak 1, Chodukiewicz 0.

TBS Śląsk: Bożenko 17, Wójcik 13, Tomczak 12, Marchewka 11, Góreńczyk 7, Strzępek 6, Zagórski 5, Gordon 3, Sitnik 2, Leńczuk 1.