Media Expert otworzy swój sklep w Gemini Park Tychy.

 


Umowa z Media Expert, jaką właśnie podpisał Gemini Park Tychy, to pierwszy zwiastun serii otwarć, jaka będzie tu miała miejsce w najbliższych miesiącach.

Mimo pandemii i wyzwań, z jakimi mierzy branża retail, Gemini Park Tychy umacnia swój tenant mix. Dział leasingu galerii właśnie podpisał umowę najmu z siecią sklepów Media Expert, liderem na rynku RTV i AGD. Nowy najemca, który już wkrótce zadebiutuje w tej największej w Tychach galerii handlowej, zajmie położony na poziome + 1 galerii lokal mający 578 m kw. Będzie to pierwszy sklep sieci w tym mieście!

Media Expert dopełni tenant-mix Gemini Park, a zwłaszcza bardzo popularny wśród klientów segment elektroniki. Tym samym dostępna w galerii oferta, obejmująca m.in. sprzęt RTV i AGD, będzie jedną z najszerszych w tej części regionu, zapewniając klientom dostęp nie tylko do zróżnicowanego asortymentu, ale także do wszystkich najpopularniejszych marek – mówi Justyna Kozioł, leasing manager Gemini Park Tychy.

I faktycznie, w ofercie nowego sklepu odwiedzający galerię znajdą szeroką ofertę obejmują m.in. telewizory i sprzęt RTV, sprzęt AGD, komputery i tablety, smartfony i zegarki, sprzęt fotograficzny i video, a także sprzęt gamingowy, a nawet rowery. Całość uzupełnić ma oferta związana ze sprzętem sportowym i rekreacyjnym oraz sprzętem do domu i ogrodu.

Media Expert będzie 4. sklepem z ofertą tego typu działającym w Gemini Park. Segment ten wypełniają już tak znane marki jak RTV Euro AGD, Cortland czy Rebel Electro. Swoje punkty w galerii mają także czołowi teleoperatorzy, w tym Orange,  T-Mobile, Play. Działa tu także punkt Cyfrowego Polsatu i NC+.

Dla wielu mieszkańców regionu, którzy poszukują sprzętu m.in. do domu czy firmy od lat jesteśmy jedną z najpopularniejszych destynacji zakupowych.  W dobie pandemii dodatkowo umocniliśmy tę pozycję, zwłaszcza wśród osób remontujących się czy potrzebujących sprzętu do pracy i nauki zdalnej. Dzięki nowemu otwarciu nasza oferta jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności – mówi Justyna Kozioł.

A to nie koniec nowości w Gemini Park. – Oprócz sfinalizowanej umowy z Media Expert, już wkrótce ogłosimy kolejne. Rozmowy właśnie dobiegają końca. Także nasi obecni najemcy mają plany związane z rozwojem swoich konceptów. W zaawansowanej komercjalizacji jest także powstająca właśnie nowa część Gemini Park. Tutaj również niebawem będziemy mogli powiedzieć coś więcej – mówi leasing manager.

Jak zapewniają przedstawiciele Gemini Park, pandemia nie zachwiała pozycją tyskiej galerii. Na rynku obiekt wciąż postrzegany jest jako atrakcyjna biznesowo lokalizacja, na co ma wpływ coraz więcej czynników, umacniających jej lokalną i regionalną pozycję.

Centrum handlowe obejmuje swoim zasięgiem już rynek liczący sobie ponad milion potencjalnych klientów. Regularne zakupy dla całej rodziny w galerii robią nie tylko mieszkańcy Tychów, ale też ponad 20 sąsiadujących z miastem miejscowości. Tylko w promieniu 10 minut od centrum mieszka aż 71 tys. osób – wylicza Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Ale szeroki rynek to nie jedyny atut galerii. Jej mocną stroną jest zarówno zróżnicowany tenant mix (dzięki któremu nawet w okresie lockdownu ponad 30% sklepów jest tu czynne), jak również położenie centrum w sercu dynamicznie rozwijającego handlowego „Power Center.” W bezpośrednim sąsiedztwie galerii znaleźć można m sklepy Media Markt i Obi, a także niedawno otwartą Castoramę. Jeszcze w tym roku ma tu zostać otwarty także market Merkury. Na finiszu jest także rozbudowa Gemini Park. Galeria zyska ok. 6,5 tys. m kw., a także kilku nowych najemców.

Gemini Park jest nie tylko sam w sobie bardzo popularną destynacją zakupową w tej części Śląska, ale obiekt położony jest także w miejscu, które od ponad dekady kojarzy się z handlem. To pozytywnie wpływa zarówno na jego rozpoznawalność i zasięg oddziaływania, jak również na footfall. Co ważne, wielu klientów sąsiadujących sklepów to także klienci Gemini Park. To unikalna na śląskim rynku symbioza – dodaje.


Źródło: Gemini Park Tychy, Gemini Holding, Guarana PR