Remont zatoki autobusowej przy budynku sądu na Hotelowcu.

 


Rusza remont zatoki autobusowej przy Sądzie Rejonowym w Tychach, czyli na popularnym Hotelowcu. To ważna wiadomość zwłaszcza dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, ponieważ od poniedziałku (12-10) przystanek ten zostanie tymczasowo przeniesiony.

Zatoka autobusowa znajdująca się na ul. Budowlanych przy budynku Sądu Rejonowego w Tychach przejdzie pilny remont. Prace podyktowane są stanem nawierzchni, która – biorąc pod uwagę nadchodzący sezon zimowy – mogłaby ulec gwałtownej degradacji.

Na czas prowadzenia prac zatoka będzie wyłączona z ruchu. Tym samym od poniedziałku (12-10) uruchomiony zostanie przystanek zastępczy. Zostanie on zlokalizowany w rejonie posesji nr 23 przy ul. Budowlanych – na obecnych miejscach parkingowych.

– Przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienie związane z remontem. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę, a pasażerów komunikacji publicznej o planowanie podróży z uwzględnieniem zmiany lokalizacji przystanku – mówi Agnieszka Kijas, rzecznik Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Przewidywany czas trwania remontu zatoki to 16 listopada. Termin ten w dużej mierze zależny jest od warunków atmosferycznych.

Wykonawcą zadania została firma DROKAN-2, a koszt remontu to niespełna 150 tys. zł.


Źródło : https://mzuim.tychy.pl/