Tyscy hokeiści rozpoczęli drugi etap przygotowań do sezonu.

 


Chorwacja była najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem Mistrzów Polski. Po dwutygodniowych urlopach hokeiści GKS Tychy wrócili do wspólnych zajęć. Pierwszy trening odbył się wczoraj rano na boisku w Cielmicach. Po krótkim biegu i rozgrzewce podopieczni Krzysztofa Majkowskiego rozegrali mini turniej w piłce nożnej.

Pierwsze dwa tygodnie będą wyglądały podobnie jak ostatni miesiąc przygotowań. Planujemy ponownie zabrać zawodników na rowery i wyjechać na Równicę. Będzie oczywiście piłka nożna, siłownia, kajaki, ale przygotowaliśmy też kilka niespodzianek. 27 lipca planujmy wyjść na lód – mówi Krzysztof Majkowski, trener GKS Tychy.

Wyjście na lód nie oznacza jednak ograniczenia treningów. Hokeiści będą trenować od poniedziałku do soboty. Trzy razy w tygodniu Mistrzowie będą spotykać się dwukrotnie.

Dziś treningi z zespołem rozpoczął zakontraktowany kilka tygodni temu, Ladislav Havlik. W środę do zajęć dołączy Peter Novajovsky, a zawodnicy zza oceanu tradycyjnie wyjdą na lód na początku sierpnia. Prawdopodobnie kilka dni wcześniej przygotowania rozpocznie kolejny z nowych zawodników, Szymon Marzec, który obecnie pracuje ze swoim trenerem personalnym.

Plan sparingów Mistrzów Polski:

  • 08.08, GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec
  • 14.08, GKS Katowice – GKS Tychy
  • 21.08, GKS Tychy – HKM Zvolen (turniej w Zwoleniu)
  • 22.08, GKS Tychy – HC 05 Banská Bystrica (turniej w Zwoleniu)
  • 01.09, GKS Tychy – Unia Oświęcim
  • 04.09, GKS Tychy – GKS Katowice


Źródło : https://gkstychy.info/hokej/