Gemini Park Tychy szykuje interaktywny teatrzyk na Dzień Dziecka.

 


Już 1 czerwca Gemini Park Tychy nada przez swój fanpage na Facebook’u pięcioczęściowy, interaktywny spektakl teatralny dla dzieci. To pierwsze tego typu internetowe wydarzenie na Śląsku. Spektakl przygotował Teatr HoM z Tychów.

Gemini Park Tychy przyciągnie najmłodszych przed ekrany komputerów i smartfonów. Wszystko za sprawą spektaklu, który już w poniedziałek, z okazji Dnia Dziecka, będzie grany w mediach społecznościowych tyskiej galerii. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w regionie.

Spektakl pt. „Gdzie jest Rambo?”, stworzony przez aktorów tyskiego Teatru HoM, to historia w pięciu częściach opowiadająca o przygodach psa, któremu znudziło się siedzenie w domu z powodu szalejącego wokół wirusa. Zaniepokojona rodzina Gemińskich postanawia wyruszyć na jego poszukiwania przemierzając całe Tychy.

Co ciekawe, nie będzie to tylko spektakl do oglądania. Każdy mały widz będzie mógł za pomocą mediów społecznościowych włączyć się w jego akcję, komentować ją oraz bawić się razem z bohaterami teatrzyku.  Na widzów czeka także kilka konkursów i kilkadziesiąt nagród.

– W każdej z pięciu części spektaklu schowane są wskazówki, gdzie ukrywa się Rambo. Po każdej części dzieci będą mogły rozszyfrować je i przesłać do nas odpowiedzi przy pomocy specjalnego formularza. Rozwiązanie zagadki pojawi się w kolejnej części spektaklu. Wszystkie dzieci, które zaangażują się w odnalezienie Rambo, nagrodzone zostaną lodami oraz kawą dla opiekuna – mówi Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

W sumie do odgadnięcia będzie 5 znanych miejsc w Tychach, w których ukrywa się niesforny pies. Rozwiązanie zagadek będzie można obserwować podczas kolejnych odsłon spektaklu. – Przygotowany przez nas teatrzyk to zupełnie odmienna propozycja od tych, które realizowaliśmy dotychczas .Wierzę, że zabawa wciągnie nie tylko dzieci, ale także ich opiekunów, którzy pomogą w rozwiązywaniu zagadek. Odcinki będą krótkie, ok. 10-15-minutowe i emitowane będą od godz. 10 do godz. 18 w dwugodzinnych odstępach – wyjaśnia Zawodzińska.

Ale nie tylko na zgadywaniu oparta będzie interaktywność spektaklu. Po każdym odcinku organizowany będzie dla dzieci konkurs rysunkowy poświęcony przygodom psa Rambo. Na przygotowanie obrazków dzieci będą miały kilka dni. Zdjęcie efektów pracy trzeba będzie zamieścić w komentarzach pod odcinkiem. Najciekawsze prace stworzone po każdym z odcinków będą nagrodzone. Wśród nagród są karty podarunkowe do sklepu Smyk o wartości 100 zł oraz zestawy puzzli.

– Przygotowaliśmy 5 spontanicznych konkursów rysunkowych, w których dzieci będą mogły wykazać się niezwykłą kreatywnością, ilustrując przygody psa Rambo i jego rodziny. Zadania związane z konkursem podobnie, jak zagadki również będzie można usłyszeć oglądając spektakl – wyjaśnia przedstawicielka Gemini Park Tychy.

Na tym pomysłodawcy nie poprzestaną. Do udziału w najbardziej spektakularnym konkursie chcą namówić całe rodziny. Dzieci wraz z rodzicami  będą mogły wcielić się w aktorów i reżyserów własnego spektaklu nakręconego w domowym zaciszu. Krótki filmik powinien być poświęcony dalszym przygodom psa Rambo. Jego forma jest dowolna.

– Może to być np. teatrzyk z ulubionymi maskotkami, przedstawienie kukiełkowe lub nagranie z udziałem własnego psa, który zagra Rambo. Na przygotowanie nagrania dzieci będą mieć tydzień. Najlepsze prace opublikujemy na Facebook’u, YouTube i Instagramie, a także nagrodzimy. Dla zwycięzców przygotowaliśmy naprawdę atrakcyjne nagrody, wśród których znajdą się: rower, telewizor oraz karty podarunkowe o wartości 100 zł każda – mówi

Jak przyznaje przedstawicielka Gemini Park, to nietypowa forma świętowania Dnia Dziecka. – Póki co nie możemy jeszcze zorganizować wielkiej fety na terenie naszej galerii, ale przenosimy się on-line. To już drugie tego typu nasze przedsięwzięcie po #hot16challenge2, w którym wykorzystujemy kanały społecznościowe oraz postaci związane z Gemini Park, czyli rodzinę Gemińskich. Tym razem jednak w zabawę wciągamy dzieci  – podsumowuje.

Spektakl będzie można śledzić 1 czerwca br. w godz. od 10 do 18 pod tym adresem https://www.facebook.com/GeminiParkTychy/


Źródło: Gemini Park Tychy, Gemini Holding, Guarana PR