Tarcza kryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny.

 


Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa – wsparcie realizowane przez ZUS.

Spotkanie, które rozpocznie się 27 maja br. o godz. 11, poprowadzi Lucyna Sitko, kierownik działu obsługi klienta Inspektorat ZUS w Tychach. Webinarium kierowane jest przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którzy odczuwają negatywne skutki aktualnej sytuacji epidemiologicznej i szukają instrumentów finansowych m.in. w zakresie świadczeń postojowych oraz zwolnień z opłacania składek.

Tematyka spotkania obejmuje:

– zwolnienie ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r.,

– świadczenie postojowe dla osób, które wykonują umowy cywilnoprawne,

– świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą,

– ulgi w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej – odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek,

– odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę dla należności za okres od stycznia 2020 r.

Spotkanie odbędzie za pośrednictwem platformy GoToMeeting.

Link uprawniający do wzięcia udziału w spotkaniu – za pośrednictwem komputera, tabletu lub telefonu: https://global.gotomeeting.com/join/526029229  

Organizatorzy proszą o mailowe potwierdzenie udziału: izba@izba.tychy.pl

W przypadku problemów technicznych, należy kontaktować się telefonicznie przed spotkaniem: 32 327 72 77.

Następnego dnia, w czwartek 28 maja br. od godziny 9 do 11 pracownicy tyskiego ZUS –  Mirosława Piekorz oraz Mariusz Kaczmarek – będą pełnić dyżur telefoniczny w siedzibie Izby pod nr telefonów: 32 327 72 77, 32 327 73 77. 


Źródło : http://umtychy.pl/