Mateusz Ubowski, Kacper Gruźla, Jan Krzyżek i Oliwier Kasperek w GKS Tychy.

 


Determinacją i ciężką pracują zasłużyli na pierwsze profesjonalne kontrakty. Czterech wychowanków złożyło podpisy pod nowymi umowami. Od przyszłego sezonu pełnoprawnymi zawodnikami Mistrzów Polski będą Mateusz Ubowski, Kacper Gruźla, Jan Krzyżek i Oliwier Kasperek. Kontrakty będą obowiązywać od 01.06.2020 – 30.04.2021.

To bardzo ważny moment dla naszych młodych zawodników. Jest to dla nich nagroda za ciężką pracą na treningach i dobre występy w zespołach juniorskich. Dzięki współpracy z MOSM Tychy możemy stawiać na wychowanków. Trzech z nich miało okazję zadebiutować w spotkaniu przeciwko JKH GKS Jastrzębie i na tle silnego przeciwnika zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Cała czwórka zdobyła również doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej dzięki występom w zespole PZHL U23. Na pewno czeka ich jeszcze sporo pracy, ale są to zawodnicy o naprawdę dużym potencjale – mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Mateusz Ubowski w barwach GKS Tychy zadebiutował w październiku ubiegłego roku w spotkaniu przeciwko Naprzodzie Janów. W swoim pierwszym występie 19- letni napastnik zaliczył asystę. W sumie w zespole Mistrza Polski wystąpił w trzech meczach, a na taflach PHL rozegrał 21 spotkań. „Ubo” jest również złotym medalistą mistrzostw świata Dywizji IIA U-18 i uczestnikiem MŚ Dywizji IB U-20.

Jest to dla mnie na pewno spełnienie marzeń, bo nadal mogę się rozwijać i grać w moim klubie. Kiedy byłem dzieckiem przychodziłem na lodowisko i z trybun wspierałem zespół. Teraz sam będą miał okazję występować przed tak wspaniałą publicznością – dodaje Mateusz Ubowski, zawodnik GKS Tychy.

O rok młodszy jest Oliwier Kasperek. 18 –letni obrońca zadebiutował w pojedynku przeciwko JKH GKS Jastrzębie, gdzie zagrał w pierwszej piątce. W najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w sumie w siedmiu spotkaniach.

Był to dla mnie bardzo ważny moment. Pamiętam, że mogłem wtedy liczyć na duże wsparcie kolegów z zespołu. Cały czas podpowiadali i dawali dobre rady. O tym, że zagram dowiedziałem się dzień przed meczem. Na początku było zdziwienie, ale bardzo się ucieszyłem. Podpisanie kontraktu znaczy dla mnie bardzo dużo i jest to ogromne wyróżnienie. Czuję się naprawdę zaszczycony, że podpisałem swój pierwszy kontrakt z najlepszym klubem w Polsce – podkreśla Oliwier Kasperek, zawodnik GKS Tychy.

W wygranym meczu w Jastrzębiu swój pierwszy występ zanotował również Kacper Gruźla. W sumie w PHL rozegrał 15 spotkań. 20- letni napastnik dwa lata temu zdobył złotą bramkę zapewniającą brązowy medal juniorom MOSM Tychy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Kilka tygodni później zawodnik Mistrzów Polski wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata U-18 Dywizji 2A.

Chciałbym rozwinąć się jako zawodnik i pomagać zespołowi w osiąganiu celów. Na pewno chciałbym grać, bo tylko dzięki temu mogę zdobywać doświadczenie. Gra w pierwszym zespole była na początku marzeniem, które później przerodziło się w cel – podkreśla Kacper Gruźla, zawodnik GKS Tychy.

Ostatnim z zawodników jest 19- letni Jan Krzyżek. Napastnik Mistrzów Polski na debiut będzie musiał jeszcze poczekać, ale na swoim koncie ma już 18 występów w PHL. Zdobył w nich trzy bramki. Młody zawodnik był również złotym medalistą mistrzostw świata Dywizji IIA U-18 i uczestnikiem MŚ Dywizji IB U-20.

Na pewno osoba pierwszego trenera bardzo mi pomoże, bo z Krzysztofem Majkowskim związana jest praktycznie moja cała kariera. Czekam cały czas na debiut, ale miałem okazję już trenować z pierwszym zespołem. Znam kilku zawodników i na pewno jestem bardzo pozytywnie nastawiony – puentuje Jan Krzyżek, zawodnik GKS Tychy.Źródło : https://gkstychy.info/hokej/