„EDWARD” w Tychach.

 


Tyscy policjanci w ramach akcji „EDWARD” przeprowadzili działania profilaktyczne wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej oraz Stowarzyszeniem Sportowym NOL Tychy. Szeroko zakrojona akcja przyjęta w wielu krajach europejskich promuje „wizję zero”, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie.

Policjanci w Tychach prowadząc działania profilaktyczno-edukacyjne starali się zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. Dlatego w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death), czyli EDWARD przeprowadzili akcję wraz ze strażakami oraz Stowarzyszeniem Sportowym NOL Tychy.
Zwracając uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego uczestnicy działań otrzymywali kamizelki oraz opaski odblaskowe, ulotki z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, specjalne etui na karty płatnicze, a najmłodsi kolorowanki.
Mieszkańcy mieli okazję poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy pod czujnym okiem strażaka. Okazało się, że pomimo tego, iż wiele osób ma dużą wiedzę oraz doskonale radzi sobie z masażem serca to byli i tacy, którzy twierdzili, że się na tym nie znają. Jednak dzięki takim praktykom z pewnością będą mieli większą szansę pomóc poszkodowanemu w razie potrzeby. Uczestnicy akcji mieli także okazję zobaczyć jak wygląda świat przez Alko oraz Narkogogle.
Przypominamy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych dlatego apelujemy o zachowania na drodze zgodne z przepisami ruchu drogowego.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/