Tychy : Zrealizował sfałszowaną receptę, teraz szuka go policja.

 


Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą postępowanie w sprawie działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i doprowadzenia w dniu 5 czerwca 2019 roku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Do zdarzenia doszło w aptece mieszczącej się w Tychach przy al. Bielskiej. Osoby, które wiedzą coś na temat zdarzenia lub rozpoznają mężczyznę ze zdjęć, proszone są o kontakt z tyską komendą.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą postępowanie w sprawie działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i doprowadzenia w dniu 05.06.2019r. w Tychach do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 5 tys. złotych na szkodę właściciela apteki.

Nieznany dotąd mężczyzna posługując się uprzednio podrobionym dokumentem w postaci recepty wystawionej na lek dla fikcyjnego pacjenta, wprowadził w błąd farmaceutkę w/w apteki co do autentyczności wymienionego dokumentu, w wyniku czego powstała strata w wysokości 5.000 zł, na szkodę apteki tj. o czyn art. 286 § 1 kk i 270 § 1 kk w zw. z art 11 § 2 kk

W załączeniu przedstawiamy wizerunek osoby, która może posiadać istotne informacje na temat przedmiotowego zdarzenia.

Mężczyzna w wieku około 30 lat, wzrostu około 180 cm, ubrany w szara bluzę z kapturem na długi rękaw, na prawym ramieniu napis „36”, z przodu napis koloru czerwonego „MAINLANT ORYGINAL” oraz napis w kolorze czarnym prawdopodobnie o treści „ATHD DEPT”, spodnie do kolan koloru szarego, na nogach obuwie koloru czarnego z białymi podeszwami, na głowie ma założoną czapkę z daszkiem koloru ciemnego.

Osoby które wiedzą coś na temat zdarzenia lub rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy al. Bielska 46, pod numer telefonu 32 32-56-230, telefonem alarmowym 112 lub adresem e-mail ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.

 

 Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/