Policjanci dbają o bezpieczeństwo małych podróżnych.

 


Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili kontrolę autokaru w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019”. Celem takich działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dojazdu dzieci do miejsca wypoczynku. Ponadto policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne – rozdawali dzieciom ulotki informujące o bezpiecznych zachowaniach na stoku oraz edukacyjne kolorowanki.

Okres zimowych ferii sprawia, że na drogach jest szczególnie dużo autobusów przewożących dzieci i młodzież do ośrodków wypoczynkowych. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, policjanci przeprowadzają kontrole autokarów. Jedną z takich kontroli na prośbę opiekunów policjanci z tyskiej drogówki przeprowadzili dzisiaj na ul. Borowej w Tychach. Mundurowi sprawdzili stan techniczny pojazdu, a ujawnione nieprawidłowości spowodowały, że autokar nie mógł kontynuować podróży.

Dzieci, które zbierały się w międzyczasie przy autokarze, miały okazję posłuchać o bezpieczeństwie na stoku. W ramach akcie „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, tyscy policjanci rozdawali miłośnikom zimowych sportów ulotki informujące o bezpieczeństwie na nartach i desce, a także informowali o konkursiefotograficzno-plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów”. Mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno na drodze, jak i na stoku, najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali od mundurowych edukacyjne kolorowanki.

Organizatorzy wyjazdów mogą nawiązać kontakt z policjantami prosząc o sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy lub stanu technicznego pojazdu. Zachęcamy do tego typu sprawdzeń, przecież bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest najważniejsze, a usterki pojazdów mogą doprowadzić do zdarzeń drogowych, a tego nikt by nie chciał.

Prosimy nie pozostawiać na ostatnią chwilę zgłaszania kontroli autobusu z wyjeżdżającymi dziećmi. W Tychach, miejscem takich kontroli jest parking przy basenie na ulicy Edukacji. Prosimy odpowiednio wcześniej uzgadniać termin kontroli pod numerem: tel. 32 325 – 62-90.

Przypominamy, że policjant z wydziału ruchu drogowego nie ma możliwości sprawdzenia stanu technicznego autobusu w 100 % z uwagi na brak urządzeń takich, w jakie są wyposażone stacje diagnostyczne. Zatem organizator, by mieć całkowitą pewność o sprawności autobusu, powinien poddać go badaniu technicznemu na stacji diagnostycznej.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/