Haiz 4 liga : TS Podbeskidzie II Bielsko-Biala – GKS II Tychy 2:2

Nietypowo, bo w Dankowicach, przyszło zmierzyć się rezerwom Podbeskidzia i GKS Tychy, choć okazji do przechylenia szali zwycięstwa nie brakowało obu drużynom, to na boisku padł remis 2:2.

Początkowo obie drużyny zaczęły zachowawczo, sondując wzajemnie możliwości przeciwnika. Na pierwszą odważniejszą akcję przyszło nam poczekać do 9 minuty, kiedy to Wiktorski trącił głową piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, ale jego strzał okazał się niecelny. W kolejnych minutach przewaga należała do tyszan, a sytuacje strzeleckie mieli Fidziukiewicz, Blach i Bojarski.

Po niespełna pół godzinie gry Podbeskidzie przeprowadziło groźną kontrę, Gandara otrzymał prostopadłą piłkę pomiędzy obrońców, wyszedł sam na sam z Igazem i strzelił tak, że tyski golkiper zdołał obronić. Bramkarz Trójkolorowych minutę później również popisał się umiejętnościami sparując piłkę na róg po uderzeniu Gacha.

Wynik w 32 minucie spotkania otworzył Fidziukiewicz, wykorzystując podanie Pipii, uderzył płasko po ziemi z okolicy 16 metra, piłka minęła zaskoczonego Wieczorka wpadając do bramki tuż przy słupku i mieliśmy 0:1.

Miejscowi mogli wyrównać jeszcze przed przerwą, ale wpierw Gandara pogubił się o własne nogi w naszym polu karnym, a chwilę później Bieroński huknął w poprzeczkę. Ostatnie słowo w tej połowie należało jednak do nas i gdyby nie ofiarna postawa obrońcy gospodarzy to piłka po strzale Kopczyka z pewnością zatrzepotałaby w siatce.

Po zmianie stron Górale rzucili się do odrabiania strat, raz za razem zagrażając naszej bramce. Już w 46 minucie Igaz musiał wykazać się refleksem, chwilę później w sukurs przyszedł mu słupek, by w 54 minucie Marek znów pokazał pełnię swoich możliwości, dwukrotnie broniąc strzały Gacha.

Podbeskidzie dopięło swego po godzinie gry, uderzenie Gacha zdołał co prawda z linii bramkowej wybić Matusz, ale wobec dobitki Sladka, defensywa tyszan była bezradna i zrobiło się 1:1.

Gospodarze długo z wyrównania się nie cieszyli, bowiem w 69 minucie, na z pozoru niegroźny strzał, zdecydował się Fidziukiewicz, piłka jednak spłatała figla bramkarzowi i przetoczyła mu się pod pachą wpadając do bramki ku uciesze gości. – Oddając strzał dajemy szansę popełnić rywalowi błąd, młody bramkarz miał pecha i dzięki temu udało się nam strzelić drugą bramkę, ale nie byłoby tego, gdybyśmy się nie zdecydowali na strzał – tłumaczył trener gości Tomasz Wolak.

Niestety i nam nie było dane zbyt długo prowadzić, piłkarze spod Klimczoka w 77 minucie spotkania przeprowadzili akcję prawą stroną, a dośrodkowanie Modelskiego na gola po strzale głową zamienił Drabik.

Dwie minuty później Nieśmiałowski zagrywał na wbiegającego Bojarskiego, ale ten minimalnie nie sięgnął piłki i ta wyszła poza boisko. Po drugiej stronie zarówno Gąsiorek jak i Sladek mogli, a nawet powinni zmienić rezultat, ale obaj przestrzelili w dogodnych sytuacjach i mecz zakończył się podziałem punktów po remisie 2:2. – Wynik mnie nie satysfakcjonuje, bowiem w moim odczuciu powinniśmy ten mecz spokojnie wygrać, mieliśmy sporo sytuacji, które powinniśmy lepiej wykończyć i nad tym będziemy musieli w przyszłości popracować – powiedział po meczu trener Podbeskidzia Wojciech Fluder. W innym tonie spotkanie podsumował opiekun tyszan. – Oglądaliśmy dzisiaj szalony mecz, dwukrotnie udało nam się wyjść na prowadzenie, ale koniec końców padł remis. Były okazje żeby wywieźć stąd trzy punkty, ale z przebiegu spotkania trzeba być zadowolonym z tego remisu.

Następnym rywalem tyszan będzie beniaminek Płomień Połomia, początek spotkania na obiekcie OW Paprocany w sobotę, 25 sierpnia o godzinie 11:00. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

TS Podbeskidzie II Bielsko-Biala – GKS II Tychy 2:2 (0:1)