Kontrole autokarów w Tychach.

 


Tyscy policjanci, jak co roku przed wyjazdami dzieci na wypoczynek, sprawdzają stan techniczny autokarów, uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Rodzice, opiekunowie lub organizatorzy wyjazdów, chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić mundurowym kilka dni przed planowaną podróżą.

Organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży, a także ich rodzice i opiekunowie, mają jak zwykle możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy przed wyruszeniem w trasę.

W Tychach, miejscem takich kontroli jest parking przy basenie na ulicy Edukacji. Prosimy odpowiednio wcześniej uzgadniać termin kontroli pod numerem: tel. 32 325 – 62-90 lub e-mail rd@tychy.ka.policja.gov.pl

Przypominamy, że policjant z wydziału ruchu drogowego nie ma możliwości sprawdzenia stanu technicznego autobusu w 100 % z uwagi na brak urządzeń takich, w jakie są wyposażone stacje diagnostyczne. Zatem organizator, by mieć całkowitą pewność o sprawności autobusu, powinien poddać go badaniu technicznemu na stacji diagnostycznej.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/