Jakub Vojtuš w GKS-ie Tychy.

 


Jak poinformowała Miedź Legnica, Jakub Vojtuš został wypożyczony do GKS-u Tychy.

GKS Tychy zdecydował się na wypożyczenie jednego z najskuteczniejszych zawodników aktualnego sezonu Nice I Ligi (drugi poziom rozgrywkowy), Jakuba Vojtuša. 24-letni Słowak zanotował w obecnym sezonie sześć trafień w dziewiętnastu spotkaniach na zapleczu LOTTO Ekstraklasy. Warto jednak zaznaczyć, że cztery z nich 24-latek zdobył po rzutach karnych.
Podczas zimowego okresu przygotowawczego słowacki zawodnik stracił miejsce w wyjściowej jedenastce Miedzi Legnica, dlatego jego dotychczasowy klub zdecydował się na jego wypożyczenie do Tych. Szkoleniowiec legnickiego zespołu, Dominik Nowak, powiedział krótko: „Mam nadzieję, że za pół roku Jakub wróci do nas silniejszy”.
W wieku szesnastu lat Vojtuš zamienił ojczystą Žilinę na Inter Mediolan. W barwach włoskiego zespołu nigdy nie zadebiutował w pierwszym zespole, podobnie jak podczas wypożyczenia  do ligowego rywala „Nerrazzurrich”, Chievo Werona. Piłkę na poziomie seniorów 24-latek poznał na dobre dopiero w takich drużynach, jak NK Zagrzeb czy portugalskie SC Olhanense. Oprócz tego grał także dla Universitatei Cluj, Spartaka Trnawa oraz Miedzi Legnica.

Źródło : http://transfery.info/