Prezydent Tychów do ministra rządu PiS Witolda Bańki : Pan kłamie !!

Andrzej DziubaPrezydent Tychów Andrzej Dziuba napisał do ministra sportu ostry list. Zarzuca Witoldowi Bańce mijanie się z prawdą oraz prezentowanie nieprawdziwego obrazu miasta
Chodzi o niedawną wypowiedź ministra Witolda Bańki, który krytykował polskie miasta. Jego zdaniem, samorządowcy są zbyt hojni dla sportu zawodowego, ale oszczędzają na zajęciach dla młodzieży. I jako przykład takiego działania polityk rządu PiS podał Tychy.

Na zarzut ministra Witolda Bańki odpowiedział prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Przypomniał mu, że w ciągu ostatnich kilku lat w Tychach powstało trzydzieści boisk, siłowni i innych miejsc, gdzie dzieci i młodzież mogą ćwiczyć. Dodał, że Miejski Ośrodek Sportów Młodzieżowych ma do dyspozycji ponad 2 mln zł i jest to o 10 proc. więcej niż rok temu. Z kolei na obiekty sportowe i zajęcia dla młodzieży miasto wydało ok. 30 mln zł.

– Przekazuje Pan opinii publicznej nieprawdziwy obraz naszego miasta, niejednokrotnie mija się Pan z prawdą podważając zasadność podejmowanych decyzji – dodał Andrzej Dziuba.

Przypomniał też, że Tychy są otwarte na sport i Witold Bańka jako laureat Nagrody Prezydenta Miasta w tej dziedzinie z pewnością o tym wie. Dlatego prezydent poprosił o podawanie sprawdzonych informacji.


Źródło : http://katowice.wyborcza.pl/