Bartosz Berk z Tychów nowym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej.

berkPodlaski poseł sejmowego klubu Kukiz 15 Adam Andruszkiewicz przed upływem dwuletniej kadencji przestał szefować Młodzieży Wszechpolskiej. Jak powiedział „Wyborczej”, stało się tak po konsultacjach z innymi działaczami tej organizacji, ale to on sam podjął taką decyzję. Nowym prezesem MW został 25-letni Bartosz Berk z Tychów, dotąd wiceprezes MW.

Nowy prezes zastąpił posła Ruchu Kukiz’15 Adama Andruszkiewicza, który zrzekł się tej funkcji przed upływem 2-letniej kadencji. Działacze MW tłumaczyli, że powodem była niemożność łączenia obowiązków szefa MW z wykonywaniem mandatem posła. W maju 2016 r. Andruszkiewicz wystąpił z Ruchu Narodowego, z którym MW ściśle współpracuje.

Członkiem Młodzieży Wszechpolskiej można być do 30. roku życia. Dla porównania, w organizacjach młodzieżowych PRL, jak w Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, górną wiekową granicą przynależności było 35 lat. Poseł Andruszkiewicz ma 26 lat. W maju wystąpił z Ruchu Narodowego, z którym MW ściśle współpracuje. Młodzież Wszechpolska została utworzona w grudniu 1989 r. z inicjatywy m.in. Romana Giertycha, który był pierwszym jej prezesem.


Źródło : http://bialystok.wyborcza.pl/